Jak narysować konia? Rysowanie krok po kroku

4
40109
views
jak_narysowac_konia

Naprawdę nie mam pojęcia, kiedy to zleciało. Wiecie, że już 5 miesięcy rysujecie za mną zwierzaki krok po kroku? Na dzień dzisiejszy macie do dyspozycji 28 kart z dwudziestoma czterema gatunkami, wszystkie zgromadzone TUTAJ, a to nawet nie połowa tego co jeszcze przed nami. Przy pierwotnym założeniu bylibyśmy prawie na półmetku, gdyż projekt „Rodzic na warsztat” winien skończyć się w październiku. Jednak w między czasie na świat przyszedł Pozytywny Kalendarz 2016 i to właśnie dzięki niemu nasze rysowanie przedłuży się do końca roku. Kto pobrał i wydrukował ten życiowy niezbędnik ;) oraz śledzi wszystko, co ma do zaoferowania (czyli ponad 700 okazji do świętowania) ten zapewne wie, że obchodzimy dziś Ogólnopolski Dzień Koni. I tym samym przechodzimy do gwoździa dzisiejszego programy – na samym dole czeka na Was karta do pobrania: jak narysować konia?. 

Jak narysować konia?

Wyobraźcie sobie, że w ciągu miesiąca to pytanie zadaje ponad 4 tysiące internautów. Ciekawe, czy to zasługa naszych małych milusińskich? W końcu dzieci jak nikt inny dbają o to, żeby mama i tata mieli o czym gadać z wyszukiwarką.

Że też nasi rodzice radzili sobie bez tych internetowych podpowiadaczy. A może nie radzili? Albo nie musieli  lub nie zawracali sobie głowy takimi „pierdołami”? Moi w tym wypadku mieli z górki, bo sama wymyśliłam jak narysować konia w wieku lat 6.

Doskonale pamiętam kulisy jego powstania i wszystko co po nim nastąpiło. Zerówka. Cienki papier do faksu z perforacją, z takim drobnym druczkiem po boku. Neonowe zakreślacze… nawet to jak wyglądał.

jak narysować konia

W drodze wyjątku zabrałam go do domu. Wcześniej musiałam wybłagać przedszkolankę, bo niecnota chciała zagarnąć go dla siebie i powiesić w holu na tablicy ;)  Ostatecznie zawisł na honorowym miejscu nad łóżkiem, a rodzice usłyszeli, że powinni zapisać mnie na kółko plastyczne. No i jestem.

Gdyby nie koń z tęczową grzywą i opinia Pani w zerówce, może nie chodziłabym przez 12 lat na kółko plastyczne? Nie poszłabym na studia artystyczne i nie spełniała się w zawodzie, który kocham? Może tak, a może nie. Któż to wie.

Bądźcie czujni i miejcie oczy szeroko otwarte. Nie wiadomo, kiedy i w jaki sposób objawi się pasja Waszego dziecka.

Ściskam!

Karta do pobrania:

karta: koń krok po kroku

jak_narysowac_konia

 • Agnieszka

  Ten koń ma brwi :)
  Uwielbiam

  • mamarak

   U mnie wszystkie zwierzaki mają brwi! :D Kiedyś wyjaśnię dlaczego :D

 • inka

  Rzeczywiście nie umiemy rysować, bo za mało ćwiczyliśmy. Mój koń nie był tak podobny do oryginału, jak Twój.Każda kolejna kreska jest lepsza.

 • Julita Urban

  twoje szkice są super naprawdę ładnie rysujesz