Alfabet z polskimi znakami. Rysunkowe literki do druku

9
8269
views
alfabet

Witajcie, kochani! Chodzą słuchy na mieście, że bardzo chwalicie sobie materiały, które Wam udostępniam. No to spójrzcie tylko, jaką gratkę zaprojektowałam tym razem.

Rysunkowy alfabet od A do Ź

Te literki towarzyszyły mi dzielnie podczas moich pierwszych warsztatów z dzieciakami, które nie tak dawno miałam przyjemność prowadzić. Spisały się świetnie, dlatego z radością puszczam je dalej w świat. Niech Wam też posłużą.

Alfabet posiada polskie znaki i możecie go pobrać w dwóch rożnych formatach. Z jedną literką umieszczoną centralnie na arkuszu oraz z literką mniejszą – powieloną i rozmieszczoną na formacie A4 (jak na zdjęciu powyżej).

Prace plastyczne z literkami

Rysunkowe literki można ozdabiać, wycinać, przyklejać. Możecie układać z nich wyrazy, tworzyć typograficzne kompozycje, literkowe girlandy i wiele innych. Na pewno sami macie już multum pomysłów i jak tylko wprowadzicie je w życie, koniecznie się nimi podzielcie! Zdjęcia z realizacji bardzo mile widziane.

My bez wielkiego zastanawiania wygrzebaliśmy z szafy wszystko co kolorowe, błyszczące i klejące z zamiarem sparaliżowania całej podłogi, a że w międzyczasie wpadła do nas ciotka, nie mając wyjścia, musiała do nas dołączyć ;)

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

To nasza pierwsza propozycja podania. Wyobraźcie sobie cały alfabet wystrojony w ten sposób. Czyż nie wyglądałby zjawiskowo w formie girlandy rozwieszonej w przedszkolu lub w dziecięcym pokoju?

Doodle, czyli bazgroły na poprawę koncentracji

A oto i nasza bramka nr 2. Słyszeliście może kiedyś o doodlowaniu? Jestem pewna, że każdy bazgrolił swego czasu na ostatnich kartkach zeszytu od polskiego tudzież innych marginesach. Było to całkiem bezwiedne, silniejsze od nas samych i dostarczające niewytłumaczalnej satysfakcji. A chcecie wiedzieć, dlaczego żaden nauczyciel nigdy nie powinien mieć Wam tego za złe?

Dowiedziono, że takie właśnie doodlowanie podczas wykładów, wcale nie świadczy o rozkojarzeniu studenta, a wręcz przeciwnie. Bezwiedne bazgrolenie i równoczesne słuchanie to sprawdzona metoda na efektywniejsze zapamiętywanie. Chcecie lepiej zapamiętać słówka? Postymulować nieco swoje połączenia nerwowe? Poćwiczyć koncentrację? A może zaznać głębokiego relaksu?

To drukujcie literki i przyłączajcie się do mnie. Może wyjdzie nam z tego jakaś fajna akcja? ;)

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

Alfabet do pobrania:

Alfabet, jak i wszystkie inne materiały umieszczone na tym blogu, można wykorzystać do użytku prywatnego – podczas zabaw plastycznych w domu oraz w celach edukacyjnych i terapeutycznych – podczas warsztatów, zajęć w poradni, szkole i przedszkolu.

Spodobał Ci się mój wpis? Daj mi o tym znać!

Z miłą chęcią odpowiem na Twój komentarz, przywitam Cię na facebookowym fanpage’u, sprawdzę co słychać u Ciebie na Instagramie i odbędę z Tobą ciekawą rozmowę za pośrednictwem maila.

Wierzę, że kreatywne dusze się przyciągają, a Twoja nie trafiła tu przez przypadek!

Ściskam!

martyna

 

 • Karolina

  Kolejny prosty i genialny pomysł :) Jesteś wielka !

  • mamarak

   Dziękuję :*

 • Ale czad! Już mam pomysł, co z tego będzie :D
  A tak przy okazji, chyba sama się nauczę takich pięknych literek. Będą jak znalazł do moich „rysowanych” notatek. Dzięki :D

  • mamarak

   Bardzo proszę, cieszę się razem z Tobą :) Ściskam!

 • Marzena

  Gdybym ja tylko tak pięknie doodlowała jak Ty, to bym doodlowała bez końca ;) a biedronka w literce B skradła moje ♡ :D no nic czas wyciągnać liście, odpalić drukarke i witaj kreatywny weekendzie :)

  • mamarak

   Ale tu nie chodzi o piękne doodlowanie, ja tak całkiem niechcący, chodzi o radosne bazgranie bez nastawienia na efekty. Spróbuj! Na prawdę! :) A po weekendzie czekam na Wasze foty ;) Pozdrawiam cieplutko.

 • Iwona

  Super, a inspiracje na blogu rewelacyjne!!!

  • mamarak

   Dziękuję pięknie! :)

 • Zapisuję – jeszcze nie wiem jak ją wykorzystam… ale na pewno mi się przyda :)