Pozytywny Kalendarz 2019. Najlepszy kalendarz do druku

3
6148
views

Najpierw miał być. Potem definitywnie nie być. I kiedy już wszyscy zwątpili (ze mną na czele), oto jest! Pozytywny Kalendarz 2019 do pobierania, drukowania i wieszania na lodówkach tudzież w innych dziwnych miejscach, w których Święto Pokrywania Wszystkiego Czekoladą (16 grudnia) ma jakieś logiczne uzasadnienie.

Pozytywny Kalendarz 2019

Najbardziej czekali na niego ci, którzy doskonale go znają. To oni wywarli na mnie presję i zrównali moją asertywność z ziemią. Tym weteranom nie muszę objaśniać, po co powstał Pozytywny Kalendarz. Dlatego w dużym skrócie: nic się nie zmieniło. Może tylko kilka okazji do świętowania.

Pozytywny Kalendarz ma w sobie ponad 700 świąt typowych i nietypowych, i jeszcze dwa moje ulubione, czyli Dzień Grafika i Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze.

Kto czuje się wyrwany z kontekstu, może przenieść się w czasie do początku 2016 roku, kiedy pierwszy raz wpadłam na ten absurdalny pomysł, żeby zarwać 3 noce i złożyć najgenialniejszy kalendarz Internetu. W poniższym linku znajdziecie „instrukcje” i bardziej szczegółowy opis, jak to sobie wymyśliłam.

Pozytywny Kalendarz 2016. Pobierz, wydrukuj i ciesz się każdym dniem!

Sprawy techniczne

Podobno istnieją sokoły, które drukują sobie Pozytywny Kalendarz w formacie A4. Zwykłym śmiertelnikom i dla komfortu użytkowania polecam jednak druk w formacie A3.

W tym celu musicie tylko:

A) Odwiedzić punkt ksero

B) Znaleźć drukarnie online, która przed przyjęciem zlecenia poda uczciwą wycenę

C) Wybadać, kto ze znajomych ma drukarkę A3

W zeszłym roku widziałam też Pozytywny Kalendarz na patencie sklejony z dwóch kartek A4, więc jeśli komu zależy, wie co robić.

Kalendarz do pobrania

Kto przypomina sobie o mnie raz w roku, może pobierać kalendarz na twardziela i bez wyrzutów sumienia ruszyć na poszukiwanie drukarki.

POZYTYWNY KALENDARZ 2019 OD MAMARAK

Co się dzieję z mamarakiem? Pitu pitu tylko dla zainteresowanych

Mamarak od dawna nie pisał niczego nowego, a niedawno przybyli pewnie nawet nie zauważyli, że „nowe posty” to teksty przeklejone z archiwum.

Na szczęście moja duchowa obecność wystarcza Wam w zupełności, a ruch na stronie bywa większy niż za czasów, kiedy pisywałam regularnie.

Z sentymentu i dla zachowania jakiegokolwiek kontaktu, reaktywowałam jakiś czas temu blogowy Instagram. Wrzucam tam czasem trochę sztuki, gdyby ktoś jednak tęsknił.

Co robi mamarak, kiedy nie pisze bloga?

Bawi się z dziećmi, lepi z masy sodowej, robi stempelki, maluje na wielkich formatach i jeszcze najlepsze – zajmuje się sobą.

W 2018 roku poczyniłam spore postępy w obszarach własnych. Nawiązałam nowe współprace z instytucjami kultury i stowarzyszeniami, dla których projektuję identyfikacje wizualne, plakaty, ilustracje i inne materiały do druku.

I jeszcze, co dla mnie najważniejsze, odkurzyłam obszar, w którym dawniej byłam całkiem niezła i znów zaczynam czuć się mocna. Czyli odzyskałam moją obsesję na punkcie plakatu – do tego stopnia, że wyprowadzam je czasami na spacer.

https://www.instagram.com/p/BpO3wT-hHwT/

W 2019 roku planuję podejść do tego jeszcze poważniej.

Czekam na wyniki i piszę kolejne wnioski o stypendia artystyczne. A projekty, nad którymi będę pracować w 2019 roku poruszą ważne, sporne lub duszące tematy, z którymi zmaga się nie tylko moje rodzinne miasto.

Nie zabraknie też tematów lżejszych i bardziej osobistych, ale nie uprzedzajmy faktów.

W maju i czerwcu prawdopodobnie będę pracować nad swoją wystawą indywidualną. Mam też nadzieję, że nie zabraknie mi konsekwencji i uporu, aby na koniec roku pojechać do Warszawy i wziąć udział w targach plakatu.

Może nawet otworzę się w tym roku bardziej i zacznę szerzej pisać o projektach, w których wezmę albo chciałabym wziąć udział.

https://www.instagram.com/p/BpY20Z-B1wm/

Mam nadzieję, że publiczne plany i deklaracje okażą się skuteczniejsze niż te ciche – poczynione w głowie, dlatego właśnie postanowiłam Wam o nich napisać.

Teraz nie mam wyjścia. Pora brać się do roboty ;)

Wszystkiego dobrego w nowym roku, Kochani! Wytrwałości, satysfakcji i jeszcze więcej powodów do świętowania. Trzymam za nas wszystkich kciuki! <3 <3 <3

  • Michalina

    Dziękujemy za kalendarz! Żałuję, że Cię tu nie ma, bo dajesz solidną dawkę motywacji do wszelkich działań plastycznych. Ale wiem, że doba ma tylko 24 godziny i lepiej pobawić się ze swoim dzieckiem niż obrabiać zdjęcia na bloga. Życzę wytrwałości w dążeniu do własnych celów, wtedy pojawia się więcej motywacji, aby dzielić się z innymi!

  • Kasia

    Bardzo dziękuję za kalendarz! To już nasz trzeci od Ciebie i przynosi nam ogrom frajdy! Dzięki za trud i wszystkiego naj w 2019! powodzenia!

  • Dzięki za kalendarz :). Szkoda, że jest Cię mniej, co jakiś czas zaglądam czy wróciłaś. Stale korzystam z Twoich pomysłów. Mój drugi syn okazał się wielbicielem wszelkich prac plastycznych. Gdyby kiedyś powstała książka z pracami z bloga, z rysunkami będę pierwszą która zakupi. :) Pozdrawiam serdecznie. Just