Kategorie
w Pracowni

Pozytywny Kalendarz 2021 do druku

W zeszłym roku go nie było. W tym roku jest. Pozytywny Kalendarz bywa kapryśny jak moje wewnętrzne dziecko, ale szkoda byłoby zaniedbać taką piękną tradycję robienia rzeczy dla idei i nie opublikować piątej edycji Pozytywnego Kalendarza.

Tak jest. Pozytywny Kalendarz to nielichy kawał historii. Wymyśliłam go w 2015 roku, między podkładaniem prezentów pod choinkę, a dopychaniem ciała serniczkiem, i tak sobie myślę, że ta zeszłoroczna przerwa była mi potrzebna, właśnie po to, żeby zatęsknić i na nowo docenić ten projekt.

Tradycyjnie Pozytywny Kalendarz możecie pobrać sobie za darmo i wydrukować po cichu, tak żeby nikt nie widział, że pierwsze święto, jakie sobie podkreślicie to Dzień Introwertyka (2 stycznia). Podzielam to i szanuję. Aczkolwiek, jeśli nie macie z tym problemu, to będzie bardzo super i miło, jeśli udostępnicie mój projekt znajomym w mediach społecznościowych. Układanie Pozytywnego Kalendarz to mimo wszystko kilkanaście godzin mrówczej pracy, a zainteresowanie moim projektem, to zawsze dobra forma podziękowania.

Pozytywny Kalendarz 2021 to bardzo dużo świąt

Znajdziecie w nim spis świąt najróżniejszych – tych typowych i nietypowych, znanych i nieznanych, poważnych i absurdalnych. To blisko 800 świąt obchodzonych w Polsce, Europie i na całym świecie pełnych okazji, aby zrobić coś miłego, szlachetnego, spodziewanego lub totalnie bezsensownego, bo czemu by nie.

Zachęcam Was do podkreślania wybranych świąt, gryzdania po Pozytywnym Kalendarzu i dopisywania własnych okazji do świętowania. Bądźcie jak Lech Pietrzak, który zaproponował Dzień Chruścików (11 grudnia) na antenie radiowej Trójki w 2002 roku, bo niby dlaczego chruściki (takie małe wodne owady) nie miałyby mieć swojego święta.

Jak co roku w Pozytywnym Kalendarzu nastąpiło pewne przetasowanie świąt.

Nawet nie macie pojęcia, ile świąt każdego roku znika, a ile nowych się pojawia. Albo dlaczego, zamiast w marcu są nagle obchodzone w październiku? Nie wiem. Nie mam pojęcia. A przez tę roczną przerwę miałam wrażenie, że już nic totalnie się nie zgadza i wszystko trzeba świętować na nowo. Dlatego też pozytywni wyjadacze i stali bywalcy – nie bądźcie zbyt pewni żadnego święta i z pełną uwagą i ciekawością podejdźcie do tej piątej edycji Pozytywnego Kalendarza.

Jak wydrukować Pozytywny Kalendarz?

Niezmiennie od lat najlepiej wydrukować Pozytywny Kalendarz na kartach formatu A3. Żeby nic nam nie umknęło przez zbyt mały krój pisma i dla optymalnej ilości miejsca do gryzdania.

Najlepiej wybrać się do punktu ksero lub uśmiechnąć się do przyjaciela albo pracodawcy z drukarką A3 na stanie. Dacie radę. Wierzę w Was.


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i do następnego projektu!
M a r t y n a

Autor: Martyna Pazera

Graficzka, plakacistka, trochę wolny ptak, a trochę mamarak. Mieszka w Starogardzie Gdańskim i tworzy we Wspólnej Pracowni. Lubi niczego nie marnować, dlatego wzięła się za opowiadanie zapomnianych legend i robienie papieru ze śmieci.

3 odpowiedzi na “Pozytywny Kalendarz 2021 do druku”

Dziękujemy! Jest wspaniały :). Korzystamy po raz kolejny. Sprawia nam cały rok wiele radości. Pozdrawiamy! : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *