Martyna Pazera – ur. 5 lipca 1987 roku w Starogardzie Gdańskim. Graficzka, plakacistka, autorka „Legend miejskich” i bloga „mamarak”. Wielokrotna stypendystka w dziedzinie kultury.

W latach 2006-2011 studiowała grafikę w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obroniła dyplom w Pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji profesora Grzegorza Marszałka, otrzymując nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom ukończenia studiów wyższych w dyscyplinie sztuk plastycznych roku 2011.

Od 2012 roku współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury. Jej plakaty kulturalne i społeczne wielokrotnie brały udział m.in. w takich wydarzeniach jak: Śląski Festiwali Plakatu „Plakat Fest” w Chorzowie, Międzynarodowe Biennale Plakatu w Lublinie, Roller Poster, BIENNIAL OF POSTER BICeBé w Boliwii, Biennale Plakatu w Katowicach, czy Ecuador Poster Bienal.

Od 2020 współprowadzi w Starogardzie Gdańskim „Wspólną pracownie”, w której czerpie papier z makulatury, tworzy linoryty, projektuje plakaty i realizuje inne artystyczne projekty.

Wybrane projekty ☛ @pazeraprojektuje