Kategorie
Prace plastyczne

4 kolorowanki do druku + KONKURS!

Terapia antystresowa, trening koncentracji, odrobina relaksu i beztroska zabawa w jednym? Kolorowanki dla dorosłych to najlepsza recepta jaką mogę Wam dać i za jednym zamachem zrealizować, bo narysowałam dla Was aż 4 mandale do pokolorowania! Niewtajemniczonym zaraz wyjaśnię co to za czary-mary. Możecie je pobrać, wydrukować, przetestować na sobie, rodzinie, znajomych, a następnie wrócić tu stadnie i w radosnych podskokach, aby wziąć udział w konkursie.

Brzmi obiecująco, prawda? To jeszcze szybki rzut okiem na nagrody.

kolorowanki

Do wygrania fantastyczne zestawy od STABILO, a w nich kolorowa moc kreatywności: kredki, cienkopisy, kolorowanki, genialne kostki (do gry, zabawy i rysowania) i wiele innych wspaniałości. To tak na dobry początek, gdyż doszły mnie słuchy, że pula nagród może się zwiększyć, jeśli tylko zasypiecie mnie taką ilością zgłoszeń, że nie będę wiedziała, w co ręce włożyć przez kolejne 2 dni.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

To proste. Wystarczy pokazać, jacy jesteście kreatywni.

Dzieciom więcej tłumaczyć nie trzeba. Praca plastyczna wykonana dowolną techniką i na dowolny temat to zadanie w sam raz dla małych artystów. Za to dorosłym obniżyłam nieco poprzeczkę, oczywiście tylko tym, którzy tego chcą. Kto pragnie rysować samodzielnie, ten ma moje błogosławieństwo. Natomiast pozostali, czy to zestresowani czy wręcz przeciwnie – lubiący kolorować, pobierają moje kolorowanki, kolorują i zgłaszają do konkursu jedną, która najbardziej im się spodoba. Prace udostępniamy pod postem konkursowym na fanpage’u Mamarak wraz z informacją o autorze (wiek + imię). Macie czas do 17 czerwca.

Wyboru zwycięzców dokonam samodzielnie na podstawie subiektywnej oceny prac. I w tym miejscu pragnę wyraźnie zaznaczyć. Nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia to, czy potraficie rysować/kolorować. Liczy się Wasza pozytywna energia, kreatywność, przełamywanie własnych ograniczeń, dziecięca radość, pomysłowość, ekspresja kolorów i wszystko inne, co wywołuje u mnie efekt motyli w brzuchu.

Więcej informacji znajdziecie w regulaminie na końcu. Przeczytajcie go uważnie. Znajdziecie w nim instrukcję, jak i gdzie dodać ważne zgłoszenie oraz informacje, kiedy ukażą się wyniki.  

kolorowanki

Kolorowanki dla dorosłych. Terapeutyczna mandala, co to takiego?

To rysunek na planie koła charakteryzujący się powtarzalnością wzoru i symetrią kompozycji. Jego historia sięga VIII wieku i Tybetu, choć pojawia się już wcześniej – w Indiach. Rysowaniu mandali przypisuje się wręcz nieprawdopodobne właściwości relaksacyjne, terapeutyczne, poznawcze, a nawet mistyczne. Moja racjonalna półkula tak do końca nie wie, co sądzić o tym ostatnim, jednak jako projektant powiem Wam jedno. Koło to figura doskonała, a nasz mózg uwielbia wszystko co w nią wpisane. Kompozycja zamknięta umacnia nasze poczucie bezpieczeństwa, wprowadzając ład i harmonię. Powtarzalność i symetria wzoru tylko potęguje ten stan.

Prosty przykład. Czy wiecie, że atrakcyjność ludzkiej twarzy mierzona jest poprzez jej symetryczność? Im połówki twarzy bardziej do siebie podobne, tym nasz mózg postrzega pełen obraz za bardziej atrakcyjny.

Mandale różnią się od innych kolorowanek dla dorosłych. Kolorowanie tych drugich nie działało na mnie jakoś szczególnie. Szczerze mówiąc wolałam je rysować i udostępniać innym niż kolorować samodzielnie. Z mandalami jest zupełnie inaczej, ale co ja Wam będę opowiadać. Musicie spróbować sami! Tylko nie zatraćcie się w tym kolorowaniu i pamiętajcie, aby wziąć udział w konkursie!

DSC_7881

DSC_7900

kolorowanki

Kolorowanki do pobrania

kolorowanki kolorowanki kolorowanki kolorowanki


Regulamin konkursu:

1. Postanowienia ogólne:
1.1 Organizatorem konkursu jest właściciel bloga mamarak.
1.2 Sponsorem nagród w konkursie jest firma STABILO.
2. Zasady konkursu:
2.1 Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.pazeraprojektuje.pl oraz na fanpage’u Organizatora https://www.facebook.com/blogmamarak/.
2.2 Konkurs przeznaczony jest dla fanów Mamarak.
2.3 Aby wziąć udział w konkursie należy:
A) Wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice o dowolnej tematyce
LUB
B) Pokolorować jedną z 4 kolorowanek zamieszczonych przez Organizatora w poście konkursowym na stronie www.pazeraprojektuje.pl, a następnie opublikować jej skan lub zdjęcie wraz z informacją o autorze (wiek + imię; opcjonalnie można dodać krótki opis) na fanpage’u Organizatora pod postem konkursowym z dnia 10.06.2016.
2.4 Do konkursu może zostać zgłoszona tylko jedna praca danego Autora.
2.5 Autorem pracy może być osoba w każdym wieku, przy czym zgłoszenia do konkursu może dokonać tylko osoba pełnoletnia. W informacji o Autorze pracy należy podać imię i nazwisko oraz wiek Autora, nie osoby zgłaszającej.
2.6 Biorąc udział w konkursie Uczestnik akceptuje Regulamin konkursu.
3. Czas trwania konkursu:
3.1 Konkurs trwa od 10.06.2016 do 17.06.2016 do godziny 23:59.
4. Zasady wyłonienia zwycięzców konkursu:
4.1 Wyboru zwycięzców konkursu dokona Organizator na podstawie subiektywnej oceny nadesłanych prac.
4.2 Pod uwagę będą brane tylko prace spełniające warunki formalne konkursu jak termin nadsyłania prac.
4.3 Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie www.pazeraprojektuje.pl 20.06.2016.
4.4 Wyłonieni zwycięzcy (lub osoby zgłaszające prace) w ciągu trzech dni od ogłoszenia wyników prześlą swoje dane adresowe wraz z numerami telefonów (wyłącznie na potrzeby wysyłki nagród) na adres mailowy: blog.mamarak@gmail.com. Po upływie tego terminu zostanie wytypowany inny zwycięzca.
5. Nagrody:
5.1 Nagrodami w konkursie są nagrody rzeczowe:
a) Nagrody główne:
5 Zestawów kreatywnych od STABILO (zdjęcie nagród w poście konkursowym)
b) Nagrody dodatkowe:
W przypadku dużej liczby zgłoszeń Organizator konkursu przewiduje możliwość ufundowania nagród dodatkowych.
5.2 Za wysyłkę nagród głównych odpowiada sponsor nagród w konkursie, tj. firma STABILO.
5.3 Wysyłka nagród obowiązuje tylko na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
6. Inne postanowienia
6.1 Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Zmiana Regulaminu będzie obowiązywać od chwili jej opublikowania na stronie internetowej www.pazeraprojektuje.pl.
6.2 Od decyzji Organizatora w kwestii wyboru zwycięzców nie przysługuje odwołanie.
6.3 Inne zastrzeżenia lub reklamacje należy składać w formie elektronicznej w na adres poczty elektronicznej blog.mamarak@gmail.com.

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

10 odpowiedzi na “4 kolorowanki do druku + KONKURS!”

Zagoń, zagoń i sama też się zagoń :D Ty mandale a córcia swoją sztukę ;) Pozdrawiam Was ciepło i czekam na prace!

My również dziękujemy za śliczne kolorowanki. Już wydrukowane i czekają, aż będę miała chwilę dla siebie. No i muszę się przyznać, że zmotywowałaś mnie do założenia profilu na FB. Już Was polubiłam i pracę też będziemy tworzyć. Tylko nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, że każde moje dziecko może zgłosić osobną pracę, a ja dodatkowo mandalę? Pozdrawiam ciepło, a jakże :)

Bardzo się cieszę! :) I jest dokładnie tak jak piszesz, każdy z Waszej rodzinki może zgłosić jedną swoją pracę :) Już nie mogę się ich doczekać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *