Kategorie
Rysowanie krok po kroku

Jak narysować konia? Rysowanie krok po kroku

Naprawdę nie mam pojęcia, kiedy to zleciało. Wiecie, że już 5 miesięcy rysujecie za mną zwierzaki krok po kroku? Na dzień dzisiejszy macie do dyspozycji 28 kart z dwudziestoma czterema gatunkami, wszystkie zgromadzone TUTAJ, a to nawet nie połowa tego co jeszcze przed nami. Przy pierwotnym założeniu bylibyśmy prawie na półmetku, gdyż projekt „Rodzic na warsztat” winien skończyć się w październiku. Jednak w między czasie na świat przyszedł Pozytywny Kalendarz 2016 i to właśnie dzięki niemu nasze rysowanie przedłuży się do końca roku. Kto pobrał i wydrukował ten życiowy niezbędnik ;) oraz śledzi wszystko, co ma do zaoferowania (czyli ponad 700 okazji do świętowania) ten zapewne wie, że obchodzimy dziś Ogólnopolski Dzień Koni. I tym samym przechodzimy do gwoździa dzisiejszego programy – na samym dole czeka na Was karta do pobrania: jak narysować konia?. 

Jak narysować konia?

Wyobraźcie sobie, że w ciągu miesiąca to pytanie zadaje ponad 4 tysiące internautów. Ciekawe, czy to zasługa naszych małych milusińskich? W końcu dzieci jak nikt inny dbają o to, żeby mama i tata mieli o czym gadać z wyszukiwarką.

Że też nasi rodzice radzili sobie bez tych internetowych podpowiadaczy. A może nie radzili? Albo nie musieli  lub nie zawracali sobie głowy takimi „pierdołami”? Moi w tym wypadku mieli z górki, bo sama wymyśliłam jak narysować konia w wieku lat 6.

Doskonale pamiętam kulisy jego powstania i wszystko co po nim nastąpiło. Zerówka. Cienki papier do faksu z perforacją, z takim drobnym druczkiem po boku. Neonowe zakreślacze… nawet to jak wyglądał.

jak narysować konia

W drodze wyjątku zabrałam go do domu. Wcześniej musiałam wybłagać przedszkolankę, bo niecnota chciała zagarnąć go dla siebie i powiesić w holu na tablicy ;)  Ostatecznie zawisł na honorowym miejscu nad łóżkiem, a rodzice usłyszeli, że powinni zapisać mnie na kółko plastyczne. No i jestem.

Gdyby nie koń z tęczową grzywą i opinia Pani w zerówce, może nie chodziłabym przez 12 lat na kółko plastyczne? Nie poszłabym na studia artystyczne i nie spełniała się w zawodzie, który kocham? Może tak, a może nie. Któż to wie.

Bądźcie czujni i miejcie oczy szeroko otwarte. Nie wiadomo, kiedy i w jaki sposób objawi się pasja Waszego dziecka.

Ściskam!

Karta do pobrania:

jak_narysowac_konia

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

4 odpowiedzi na “Jak narysować konia? Rysowanie krok po kroku”

Rzeczywiście nie umiemy rysować, bo za mało ćwiczyliśmy. Mój koń nie był tak podobny do oryginału, jak Twój.Każda kolejna kreska jest lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *