Kategorie
Rysowanie krok po kroku

Koza i świnia. Jak narysować kozę i świnię? 10 zwierzaków!

Pierwsza dziesiątka zwierzaków za nami!  Nie mogłam się jej doczekać i postanowiłam zrobić Wam niespodziankę. Doszły mnie słuchy, że co niektórym farma się marzy, a że dziś jest Dzień Wszystkich Fajnych, to postanowiłam być fajna. Zamiast jednej dostaniecie dziś ode mnie dwie karty do pobrania, wydrukowania i odrysowania krok po kroku. Poniżej czeka na Was koza i świnia.

Mój małżonek popisał się wczoraj iście detektywistyczną wnikliwością i zwrócił mi uwagę, że wszystkie zwierzaki jakie ode mnie dostajecie są rysowane od frontu – w bardzo podobny sposób. To ci dopiero! ;) Pisałam już o tym, ale że kursantów z dnia na dzień przybywa, myślę że warto najważniejsze kwestie powtórzyć, również dla zapominalskich i tych, którzy nie czytali mnie zbyt uważnie.

Wszystkie zwierzaki bazują na jednym schemacie, a przynajmniej staram się aby tak było, ponieważ to powtarzalność jest kluczem do zapamiętywania. Nie musicie nawet o tym myśleć, wystarczy, że będziecie rysować. Im więcej zwierzaków narysujecie, im więcej nam się ich uzbiera, a przypomnę, że w planach są przynajmniej 52 gatunki, tym powtarzalność elementów będzie bardziej zauważalna, a rysowanie będzie przychodzić Wam coraz łatwiej. Z czasem przestaniecie trzymać się kurczowo schematu, zaczniecie eksperymentować, a nawet samodzielnie wymyślać sposoby na narysowanie kolejnych zwierzaków. I tu właśnie zaczyna się kreatywność. 

Plastyczny umysł

Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się, dlaczego w pierwszej kolejności zachęcam do rysowania dorosłych, to z chęcią wyjaśnię raz jeszcze. Tę wiedzę warto powtarzać, aby ją lepiej utrwalić. Rysowanie, ale też jakakolwiek inna aktywność artystyczna, ma pozytywny wpływ na dorosły mózg. Polepsza pamięć i koncentracje, zwiększa uwagę poznawczą, poprawia samopoczucie, niweluje stres. Dziecięce mózgi korzystają na tym jeszcze bardziej. Umiejętność rysowania to przy tym błahostka. Pisałam o tym w moim najważniejszym, przełomowym wpisie, który pomógł mi wyznaczyć kierunek tego bloga: Rozwój dziecka. Czytanie książek to nie wszystko.

Rysujcie z dzieckiem 20 minut dziennie. Codziennie! To Wasze zaangażowanie i przykład jaki dajecie, sprawia, że rysowanie staje się fajne również dla Waszych dzieci.  W Dzień Wszystkich Fajnych wszyscy fajni rysują dwa razy więcej! Bawcie się dobrze :)

Koza i świnia. Karty do pobrania

  • resztę zwierzaków – razem 10! – znajdziecie TUTAJ

świnia koza

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

2 odpowiedzi na “Koza i świnia. Jak narysować kozę i świnię? 10 zwierzaków!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *