Kategorie
Do druku

Pozytywny Kalendarz 2019. Najlepszy kalendarz do druku

Najpierw miał być. Potem definitywnie nie być. I kiedy już wszyscy zwątpili (ze mną na czele), oto jest! Pozytywny Kalendarz 2019 do pobierania, drukowania i wieszania na lodówkach tudzież w innych dziwnych miejscach, w których Święto Pokrywania Wszystkiego Czekoladą (16 grudnia) ma jakieś logiczne uzasadnienie.

Pozytywny Kalendarz 2019

Najbardziej czekali na niego ci, którzy doskonale go znają. To oni wywarli na mnie presję i zrównali moją asertywność z ziemią. Tym weteranom nie muszę objaśniać, po co powstał Pozytywny Kalendarz. Dlatego w dużym skrócie: nic się nie zmieniło. Może tylko kilka okazji do świętowania.

Pozytywny Kalendarz ma w sobie ponad 700 świąt typowych i nietypowych, i jeszcze dwa moje ulubione, czyli Dzień Grafika i Światowy Dzień Jazdy Nago na Rowerze.

Kto czuje się wyrwany z kontekstu, może przenieść się w czasie do początku 2016 roku, kiedy pierwszy raz wpadłam na ten absurdalny pomysł, żeby zarwać 3 noce i złożyć najgenialniejszy kalendarz Internetu. W poniższym linku znajdziecie „instrukcje” i bardziej szczegółowy opis, jak to sobie wymyśliłam.

Pozytywny Kalendarz 2016. Pobierz, wydrukuj i ciesz się każdym dniem!

Sprawy techniczne

Podobno istnieją sokoły, które drukują sobie Pozytywny Kalendarz w formacie A4. Zwykłym śmiertelnikom i dla komfortu użytkowania polecam jednak druk w formacie A3.

W tym celu musicie tylko:

A) Odwiedzić punkt ksero

B) Znaleźć drukarnie online, która przed przyjęciem zlecenia poda uczciwą wycenę

C) Wybadać, kto ze znajomych ma drukarkę A3

W zeszłym roku widziałam też Pozytywny Kalendarz na patencie sklejony z dwóch kartek A4, więc jeśli komu zależy, wie co robić.

Kalendarz do pobrania

Kto przypomina sobie o mnie raz w roku, może pobierać kalendarz na twardziela i bez wyrzutów sumienia ruszyć na poszukiwanie drukarki.

Co się dzieję z mamarakiem? Pitu pitu tylko dla zainteresowanych

Mamarak od dawna nie pisał niczego nowego, a niedawno przybyli pewnie nawet nie zauważyli, że „nowe posty” to teksty przeklejone z archiwum.

Na szczęście moja duchowa obecność wystarcza Wam w zupełności, a ruch na stronie bywa większy niż za czasów, kiedy pisywałam regularnie.

Z sentymentu i dla zachowania jakiegokolwiek kontaktu, reaktywowałam jakiś czas temu blogowy Instagram. Wrzucam tam czasem trochę sztuki, gdyby ktoś jednak tęsknił.

Co robi mamarak, kiedy nie pisze bloga?

Bawi się z dziećmi, lepi z masy sodowej, robi stempelki, maluje na wielkich formatach i jeszcze najlepsze – zajmuje się sobą.

W 2018 roku poczyniłam spore postępy w obszarach własnych. Nawiązałam nowe współprace z instytucjami kultury i stowarzyszeniami, dla których projektuję identyfikacje wizualne, plakaty, ilustracje i inne materiały do druku.

I jeszcze, co dla mnie najważniejsze, odkurzyłam obszar, w którym dawniej byłam całkiem niezła i znów zaczynam czuć się mocna. Czyli odzyskałam moją obsesję na punkcie plakatu – do tego stopnia, że wyprowadzam je czasami na spacer.

https://www.instagram.com/p/BpO3wT-hHwT/

W 2019 roku planuję podejść do tego jeszcze poważniej.

Czekam na wyniki i piszę kolejne wnioski o stypendia artystyczne. A projekty, nad którymi będę pracować w 2019 roku poruszą ważne, sporne lub duszące tematy, z którymi zmaga się nie tylko moje rodzinne miasto.

Nie zabraknie też tematów lżejszych i bardziej osobistych, ale nie uprzedzajmy faktów.

W maju i czerwcu prawdopodobnie będę pracować nad swoją wystawą indywidualną. Mam też nadzieję, że nie zabraknie mi konsekwencji i uporu, aby na koniec roku pojechać do Warszawy i wziąć udział w targach plakatu.

Może nawet otworzę się w tym roku bardziej i zacznę szerzej pisać o projektach, w których wezmę albo chciałabym wziąć udział.

https://www.instagram.com/p/BpY20Z-B1wm/

Mam nadzieję, że publiczne plany i deklaracje okażą się skuteczniejsze niż te ciche – poczynione w głowie, dlatego właśnie postanowiłam Wam o nich napisać.

Teraz nie mam wyjścia. Pora brać się do roboty ;)

Wszystkiego dobrego w nowym roku, Kochani! Wytrwałości, satysfakcji i jeszcze więcej powodów do świętowania. Trzymam za nas wszystkich kciuki! <3 <3 <3

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

3 odpowiedzi na “Pozytywny Kalendarz 2019. Najlepszy kalendarz do druku”

Dziękujemy za kalendarz! Żałuję, że Cię tu nie ma, bo dajesz solidną dawkę motywacji do wszelkich działań plastycznych. Ale wiem, że doba ma tylko 24 godziny i lepiej pobawić się ze swoim dzieckiem niż obrabiać zdjęcia na bloga. Życzę wytrwałości w dążeniu do własnych celów, wtedy pojawia się więcej motywacji, aby dzielić się z innymi!

Bardzo dziękuję za kalendarz! To już nasz trzeci od Ciebie i przynosi nam ogrom frajdy! Dzięki za trud i wszystkiego naj w 2019! powodzenia!

Dzięki za kalendarz :). Szkoda, że jest Cię mniej, co jakiś czas zaglądam czy wróciłaś. Stale korzystam z Twoich pomysłów. Mój drugi syn okazał się wielbicielem wszelkich prac plastycznych. Gdyby kiedyś powstała książka z pracami z bloga, z rysunkami będę pierwszą która zakupi. :) Pozdrawiam serdecznie. Just

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *