Kategorie
Do druku

Wielka Mapa Zwierząt do pokoju dziecięcego

Kochani, jeśli poszukujecie wyjątkowej mapy do pokoju dziecięcego – czyli takiej która nie byłaby tylko naścienną ozdobą, ale także obietnicą wielkiej przygody i źródłem wielu ciekawych informacji – pragnę wszem i wobec ogłosić, że Wielka Mapa Zwierząt została ukończona!

Po 5 miesiącach prac, które mogliście śledzić na Facebooku i Instagramie, nareszcie mogę pochwalić się moim najnowszym, ulubionym i wypieszczonym projektem, który swoje początki bierze jeszcze z lat mego dzieciństwa.

Podróżując po kartach Ilustrowanego atlasu świata, będąc 8-letnią miłośniczką stworzeń wszelkiej maści, poznawałam najróżniejsze gatunki zwierząt żyjące na poszczególnych kontynentach, a oczyma wyobraźni wdziałam wielką mapę świata, która pomieściłaby je wszystkie. Albo i jeszcze więcej!

Wtedy nawet nie podejrzewałam, że ten obraz może się kiedyś spełnić.

mapa zwierząt

Wielka Mapa Zwierząt. Czyli 300 zwierzaków do pokochania od zaraz

300 gatunków na mapie o wymiarach 98x68cm! 300 zwierząt lądowych i morskich. Żyjących w najmroczniejszych głębinach i na siedmiu kontynentach. Ssaki, ptaki, gady, płazy. Zwierzęta wszystkim dobrze znane i takie, o których mogliście jeszcze nie słyszeć.

Wasze dzieciaki mają okazję poznać je wszystkie z bliska, bowiem na tej mapie każdy jeden muflon, tukan i hipopotam został opatrzony nazwą swojego gatunku.

mapa zwierzątmapa zwierzątmapa zwierzątmapa zwierząt

Mapa Świata inna niż wszystkie

Podejmując się tego projektu, chciałam stworzyć mapę wyjątkową. Inną niż te wszystkie, które traktują temat po łebkach, bazują na gotowych szablonach, powstają w jedną noc na kolanie. W moim odczuciu bez poszanowania dla wrażliwości i umiejętności młodego odbiorcy.

Również dlatego nie śpieszyłam się z tą realizacją.

Moja mapa miała nieść ze sobą konkretną wartość – estetyczną, ale również edukacyjną, wykorzystującą potencjał młodego człowieka, który jak nigdy później jest ciekaw otaczającego go świata i chłonie z zapałem wszelkie informacje na jego temat.

Sama do dziś pamiętam większość gatunków zwierząt z mojego atlasu, o czym przekonałam się na etapie poszczególnych prac.

Wszystkie ilustracje zwierząt zostały narysowane ręcznie, a dopiero w późniejszym etapie rozmieszczone na kontynentach, opatrzone kolorem i podpisem.

Była to żmudna, czasochłonna, za to bardzo satysfakcjonująca praca. A największą nagrodą była reakcja mojego dziecka, która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że wykonałam kawał dobrej roboty i jestem pewna, że Wasi amatorzy podróży paluchem po mapie, a także mali miłośnicy zwierząt również ją docenią.

mapa zwierząt mapa zwierząt mapa zwierząt

Jak, gdzie i kiedy można dostać Wielką Mapę Zwierząt?

Wielką Mapę Zwierząt  od niedawna można kupić: Tutaj

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

22 odpowiedzi na “Wielka Mapa Zwierząt do pokoju dziecięcego”

Przy okazji zabaw z mapą można dziecku poczytać o zwierzętach. W bardzo przystępnej formie tj. rymowanek o zwierzętach i ich zwyczajach piszą Urszula Kozłowska i Wiesław Drabik. Gorąco polecam ich publikacje zwłaszcza rodzicom maluchów.

Dziękuję Katarzyno za polecenie, u nas rymowanki są bardzo wskazane, bo dziecię szlifuje mowę. A rymowanki o zwierzakach w zestawianiu z mapą to dopiero rarytas i dodatkowa zachęta do ćwiczeń :)

Wow, czegoś takiego szukałam! Jest przepiękna! <3

A czy istnieje choć cień szansy, że pojawiłaby się kiedyś druga wersja mapy, np. z najsłynniejszymi budowlami na świecie? Mamy dwóch synów do obdzielenia, ściany nad dwoma łóżkami do obwieszenia :)

Dosyć nietypowe pytanie, ale… Czy mapa jest ciężka? Planujemy za jakiś czas przemeblowanie i jestem jeszcze pewna, co gdzie będziemy wieszać, ale drażnią mnie już puste ściany, w związku z czym zaczęłam rozważać przylepienie obrazków do ścian za pomocą washi tape lub jakiegoś przylepca (w każdym razie czegoś, co po zdjęciu nie zostawi śladów). I zastanawiam się, czy Twoja mapa utrzymałaby się na czymś takim?

P.S. Gratulacje dla podwójnej mamy! :)

Ja mam takie nietypowe pytanie. Zakochałam się w tej mapie!, tylko potrzebowałabym większą wersję, bo zawsze chciałam powiesić na ścianie taką wieelką piękbą mapę. Czy jest opcja wydruku w większym formacie? Np. żeby była dwa razy taka na długość? To moje marzenie! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *