Kategorie
Prace plastyczne

Alfabet z polskimi znakami. Rysunkowe literki do druku

Witajcie, kochani! Chodzą słuchy na mieście, że bardzo chwalicie sobie materiały, które Wam udostępniam. No to spójrzcie tylko, jaką gratkę zaprojektowałam tym razem.

Rysunkowy alfabet od A do Ź

Te literki towarzyszyły mi dzielnie podczas moich pierwszych warsztatów z dzieciakami, które nie tak dawno miałam przyjemność prowadzić. Spisały się świetnie, dlatego z radością puszczam je dalej w świat. Niech Wam też posłużą.

Alfabet posiada polskie znaki i możecie go pobrać w dwóch rożnych formatach. Z jedną literką umieszczoną centralnie na arkuszu oraz z literką mniejszą – powieloną i rozmieszczoną na formacie A4 (jak na zdjęciu powyżej).

Prace plastyczne z literkami

Rysunkowe literki można ozdabiać, wycinać, przyklejać. Możecie układać z nich wyrazy, tworzyć typograficzne kompozycje, literkowe girlandy i wiele innych. Na pewno sami macie już multum pomysłów i jak tylko wprowadzicie je w życie, koniecznie się nimi podzielcie! Zdjęcia z realizacji bardzo mile widziane.

My bez wielkiego zastanawiania wygrzebaliśmy z szafy wszystko co kolorowe, błyszczące i klejące z zamiarem sparaliżowania całej podłogi, a że w międzyczasie wpadła do nas ciotka, nie mając wyjścia, musiała do nas dołączyć ;)

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

To nasza pierwsza propozycja podania. Wyobraźcie sobie cały alfabet wystrojony w ten sposób. Czyż nie wyglądałby zjawiskowo w formie girlandy rozwieszonej w przedszkolu lub w dziecięcym pokoju?

Doodle, czyli bazgroły na poprawę koncentracji

A oto i nasza bramka nr 2. Słyszeliście może kiedyś o doodlowaniu? Jestem pewna, że każdy bazgrolił swego czasu na ostatnich kartkach zeszytu od polskiego tudzież innych marginesach. Było to całkiem bezwiedne, silniejsze od nas samych i dostarczające niewytłumaczalnej satysfakcji. A chcecie wiedzieć, dlaczego żaden nauczyciel nigdy nie powinien mieć Wam tego za złe?

Dowiedziono, że takie właśnie doodlowanie podczas wykładów, wcale nie świadczy o rozkojarzeniu studenta, a wręcz przeciwnie. Bezwiedne bazgrolenie i równoczesne słuchanie to sprawdzona metoda na efektywniejsze zapamiętywanie. Chcecie lepiej zapamiętać słówka? Postymulować nieco swoje połączenia nerwowe? Poćwiczyć koncentrację? A może zaznać głębokiego relaksu?

To drukujcie literki i przyłączajcie się do mnie. Może wyjdzie nam z tego jakaś fajna akcja? ;)

alfabet

alfabet

alfabet

alfabet

Alfabet do pobrania:

Alfabet, jak i wszystkie inne materiały umieszczone na tym blogu, można wykorzystać do użytku prywatnego – podczas zabaw plastycznych w domu oraz w celach edukacyjnych i terapeutycznych – podczas warsztatów, zajęć w poradni, szkole i przedszkolu.


Spodobał Ci się mój wpis? Daj mi o tym znać!

Z miłą chęcią odpowiem na Twój komentarz, przywitam Cię na facebookowym fanpage’u, sprawdzę co słychać u Ciebie na Instagramie i odbędę z Tobą ciekawą rozmowę za pośrednictwem maila.

Wierzę, że kreatywne dusze się przyciągają, a Twoja nie trafiła tu przez przypadek!

Ściskam!

martyna

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

11 odpowiedzi na “Alfabet z polskimi znakami. Rysunkowe literki do druku”

Gdybym ja tylko tak pięknie doodlowała jak Ty, to bym doodlowała bez końca ;) a biedronka w literce B skradła moje ♡ :D no nic czas wyciągnać liście, odpalić drukarke i witaj kreatywny weekendzie :)

Ale tu nie chodzi o piękne doodlowanie, ja tak całkiem niechcący, chodzi o radosne bazgranie bez nastawienia na efekty. Spróbuj! Na prawdę! :) A po weekendzie czekam na Wasze foty ;) Pozdrawiam cieplutko.

Cześć! Genialne są Twoje projekty. Przepadłam na długie godziny :)
Niestety, zauważyłam, że link do pobrania literek nie jest aktywny. Czy da się coś z tym zrobić?

Pozdrawiam,
Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *