Kategorie
Rysowanie krok po kroku

Dzień szczura. Narysuj, połącz kropki, przejdź labirynt

Dziś odkłądamy na bok wszelkie urazy i uprzedzenia. Nawet Ci rozpamiętujący XIV wiek, co to boją się szczura jak morowej zarazy, niech powściągną swoje fobie i świętują razem z dziećmi.

Światowy Dzień Szczura

Narysowanie szczura przy pomocy mojej instrukcji krok po kroku, którą możecie pobrać na samym dole to tylko jedna z atrakcji, jaką dla Was z tej okazji przygotowałam.  Znajdziecie tam również karty z łamigłówkami i zadaniami o różnym poziomie trudności, z których skorzystają Wasze pociechy. Wystarczy je tylko wydrukować i rozpocząć rodzinną zabawę.

Zastanawiacie się,  jak to się stało, że szczur – ten skrajnie ekspansywny szkodnik – zyskał swoje własne święto do tego obchodzone na całym świecie? Ha! Bo to przecież w gruncie rzeczy przesympatyczny gryzoń jest (kto oglądał Ratatuj więcej niż jeden raz łapka w górę :D )! Zwłaszcza z jego udomowioną wersją sympatyzuje wcale niemałe grono człowieków, które z roku na rok się powiększa. Szczury są bardzo towarzyskie, a inteligencją podobno przewyższają nawet delfiny. Posiadają niesamowitą zdolność uczenia się, kreatywnego rozwiązywania problemów i wyciągania wniosków. Jestem pewna, że znalazłabym z takim osobnikiem wspólny język i byłabym o krok od rozważenia adopcji, gdyby nie moje dwa koty ;)

Jeżeli któreś z Was rozważało kiedyś kupno szczura w sklepie zoologicznym, będąc pod autentycznym wrażeniem tych nietuzinkowych gryzoni, to powinien jeszcze raz przeanalizować temat. Polecam forum szczury.org. Z niego dowiecie się, dlaczego adopcja szczura lub kupno od sprawdzonego hodowcy to dużo lepsze rozwiązanie.

Szczury podbiją świat

Kiedy spotkasz szczura w kuchni czy na ulicy, nie panikuj, tylko spróbuj się do niego przyzwyczaić. Będziemy je widywać coraz częściej – twierdzi dr Jan Zalasiewicz z Wydziału Geologii Uniwersytetu Leicester. Więcej na ten temat możecie przeczytać w Newsweeku – o TUTAJ.

Czego by nie powiedzieć o szczurach, po przeczytaniu tego artykułu, poczułam jeszcze większy szacunek do tych stworzeń. Fakt, że tak świetnie sobie radzą w środowisku zdominowanym przez człowieka (a może tak nam się tylko wydaje? ;) ), świadczy tylko o ich niebywałych umiejętnościach.

Żebyśmy nie zostali w tyle czas podszkolić własne ;)

Pliki do pobrania:

szczura szczura szczura szczura

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

2 odpowiedzi na “Dzień szczura. Narysuj, połącz kropki, przejdź labirynt”

Ha ja też nabrałam ochoty po tym wpisie i Twoim komentarzu :D Normalnie dziś oglądamy Ratatuj! Dziecię po raz pierwszy a mama po raz 4 :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *