Kategorie
Rysowanie krok po kroku

Gołąb. Rysowanie krok po kroku

Dziś będzie krótko zwięźle i na temat.  Z okazji Światowego Dnia Gołębia przygotowałam dla Was kartę do rysowania krok po kroku. I tyle. Żadnych fajerwerków i dodatkowych atrakcji. Wiem, biedny ten nasz gołąb w porównaniu do innych zwierzaków, jakie rysowaliśmy w tym tygodniu, ale zwyczajnie zabrakło mi czasu na przygotowanie czegoś ponad to.

Wszystko przez grę planszową, którą zaprojektowałam z okazji Dnia Bobrów. Jej opracowanie, zilustrowanie i opublikowanie zajęło mi całe 3 dni. Niby „pracy” było przy tym sporo, ale zabawy znacznie więcej. Jestem z niej bardzo dumna, tym bardziej że raptem wczoraj trafiła do obiegu, a już zdążyła zebrać kilka pozytywnych recenzji. Kto jeszcze jej nie widział, może podejrzeć na poniższym zdjęciu. Natomiast grę do pobrania i kilka słów na jej temat znajdziecie TUTAJ 

gołąb

Idąc za ciosem przypominam, że to nie pierwsza gra, którą do tej pory udostępniłam (a miało być krótko, zwięźle i na temat – ze mną tak zawsze :P ). Grę MEMO ze śladami leśnych zwierząt możecie pobrać TUTAJ. Tak jak grę planszową – Rodzinka Bobrów projektowałam z myślą o ciut starszych milusińskich, tak w grę MEMO zagra już nawet dwulatek. Moje dziecię ją uwielbia!

Ok, a teraz do rzeczy. Mimo, że okoliczności przyrody w ogóle nie nastrajają do siedzenia w domu (słońce i 18 stopni ciepła – komu by tam się chciało jakiegoś gołębia rysować!), to jednak święto jest, a więc i kart musi być ;)

Gołąb czeka na Was poniżej, a ja zapragnęłam wykrzyczeć światu, że to już 27 (słownie: dwudziesta siódma!) karta do nauki rysowania zwierzaków krok po kroku! Nie wiem, kiedy nam się tyle tego uzbierało, a do końca roku (bo tyle potrwa projekt: rodzic na warsztat) zostało jeszcze sporo zwierzaków do narysowania.

Więcej na temat projektu przeczytacie w nowej zakładce: rysowanie krok po kroku (nazwa uległa zmianie w ramach usprawniania komunikacji na blogu). Tam też znajdziecie wszystkie zwierzaki do pobrania.

Rysujcie, grajcie i bawcie się dobrze. Może na świeżym powietrzu? :)

Gołąb. Karta do pobrania:

gołąb

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *