Kategorie
Rysowanie krok po kroku

Jak narysować kota? Najmarniejszy kot jest arcydziełem

Słyszałam, że ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty oraz na tych, którzy ich jeszcze nie znają. Oscar Wild ujął to bardziej dosadnie: ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los. Podążając za myślami tęgich umysłów – Leonardo da Vinci podobno miał swego czasu powiedzieć: najmarniejszy kot jest arcydziełem.

Jak z pierwszym twierdzeniem pozwalam się nie zgodzić – uwielbiam koty lecz fanatyczką nie jestem – tak z człowiekiem renesansu nie ma co dyskutować. Kot to śpiące przez większość doby, czasem chodzące, w przerwach jedzące, obsesyjnie myjące się dzieło sztuki. Możemy tę sztukę kochać, możemy ją tolerować, możemy jej nie rozumieć. Możemy też stać się jej autorem i w niektórych przypadkach, spojrzeć na kota łaskawiej ;)

Jak narysować kota?

Z okazji Światowego Dnia Kota mam dla Was aż trzy karty „krok po kroku” do pobrania i wydrukowania, z których dowiecie się jak narysować kota i to na trzy sposoby. Wyglądałam tej specjalnej daty od początku trwania mojego małego projektu: „Rodzic na Warsztat” . Wtedy to, na dobry start, dostaliście psa w 3 wersjach i z kotem nie mogło być inaczej. To dwa najbardziej różnorodne gatunki zwierząt, których zwyczajnie nie da się sprowadzić do jednego ujęcia ;)

kot

kot

kot

kot

kot

kot

Jeżeli też jesteście szczęśliwymi posiadaczami kotów i macie ochotę sprawić swoim futrzakom ciepłą niespodziankę, czy to z okazji Światowego Dnia Kota, czy to z racji jego niepodzielnego panowania w Waszym domu, to gorąco polecam własnoręcznie zrobiony drapak z tektury. Szczegółowy instruktaż znajdziecie w tym wpisie: Jak zrobić drapak dla kotka? Tektura jest dobra na wszystko! Banalny w wykonaniu (bardzo dobry pomysł na zajęcie dziecka), a nie ma sobie równych. Przynajmniej moje koty tak twierdzą. No dobra, drzewo też jest niczego sobie ;)

Łapcie swoje karty, koty i bawcie się dobrze!

Kot na trzy sposoby. Pliki do pobrania:

kot kot kot

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

6 odpowiedzi na “Jak narysować kota? Najmarniejszy kot jest arcydziełem”

Ojej jak ja trzy koty ogarnę My tez mamy w domu koteczka, nasza córcia szaleje na jego widok Z okazji dnia kota zrobiła mu „delikatne” cacy cacy

U nas też koty zahartowane ;) Cały czas tłumaczymy – raz jest lepiej a raz gorzej. Czyli jedną ręką kotek jest aja i cacy, za to druga ręka mimowolnie wędruje do ogona :P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *