Kategorie
Do druku

Pozytywny Kalendarz 2018 do druku. Ponad 700 świąt na 365 dni

Kochani, wszystkiego najlepszego! Żeby Wam się wiodło w Nowym Roku. Żeby pozytywne nastawienie brało górę nad zwątpieniem. Żebyście szli przez kolejne 365 dni z uśmiechem, życzliwością i dziecięcym błyskiem w oku. Tego Wam z całego serca życzę, a do noworocznych życzeń dorzucam jeszcze COŚ od siebie. Pozytywny Kalendarz 2018, a w nim blisko 800 przykładów na to, że świętować codzienność można z bardzo różnych powodów.

Kalendarz 2018, czyli trzecia edycja Pozytywnego Kalendarza!

O tym, że to już trzecia edycja Pozytywnego Kalendarza najlepiej wiedzą Ci, co podpytywali od połowy listopada:

– Będzie? – No, ale będzie? – Proszę, powiedz, że będzie!

– Pewnie, że będzie!

I chociaż planowałam Wam go podarować dużo wcześniej, patrząc na to, ile się u mnie w ostatnich miesiącach minionego roku wydarzyło, cieszę się że JEST, że ma jeszcze więcej świąt niż w zeszłym roku, że możecie go sobie pobrać za darmo, wydrukować i powiesić w swoim domu.

Kalendarz 2018 do druku

Co nowego w Pozytywnym Kalendarzu 2018?

Sporo dobrego, a uzupełniając tegoroczną edycję o całkiem nowe święta, mój nieogolony ubaw przekroczył nawet poziom pach.

Międzynarodowy Dzień Partyzanckiego Sadzenia Słoneczników

Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą

Dzień Czystych Okien – to akurat mało śmieszne.

Albo mój ulubiony – Międzynarodowy Dzień Odpoczynku od Świętowania

To tylko 4 przykłady z „nowości”. A teraz wyobraźcie sobie, że na każdej karcie kalendarza znajdziecie kilkadziesiąt podobnych okazji. Razem blisko 800 autentycznych świąt obchodzonych w Polsce i/lub gdzieś na świecie. Nie wszystkie są zabawne. Niektóre całkiem „zwykłe”, poważne lub dobrze nam znane. Inne potrzebne i ważne. Albo wybitnie mało śmieszne jak Dzień Sprzątania Biurka, tudzież nudne jak flaki z olejem jak Dzień Sprzątania Biurka. Ale tak właśnie musi być, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Kalendarz 2018

Kalendarz 2018

Kalendarz 2018 do druku

Kalendarz 2018

Jak korzystać z Pozytywnego Kalendarza 2018?

Najlepiej garściami. W tej dyscyplinie prym wiodą najmłodsi. Dla dzieciaków Pozytywny Kalendarz to ogromna frajda i niecierpliwe pytania przy śniadaniu:

– Co dzisiaj świętujemy? A co to słowo oznacza? Czy z okazji Dnia Budyniu zrobimy na obiad budyń waniliowy?

Dzieciaki są w tym bezkonkurencyjne, ale to dorosłych nie usprawiedliwia i Ci też w ramach noworocznego samodoskonalenia powinni wybrać sobie kilka okazji w miesiącu, które będą świętować jak na smarkaterię przystało, czyli pełną gębą, że aż uszy więdną albo chociaż zamawiając sobie pizzę z dostawą do domu z okazji jej własnego święta.

Po Pozytywnym Kalendarzu można (a nawet trzeba!) kreślić, mazać, bazgrać i zaznaczać.

Pozytywny Kalendarz 2018, podobnie jak poprzednie edycje, jest cały czarno biały, dlatego jeśli nie chcecie przegapić świąt wolnych od pracy i innych ważnych okazji, zaznaczcie je sobie zaraz po wydrukowaniu.

W Pozytywnym Kalendarzu 2018 można (a nawet trzeba!) dopisywać własne uroczystości i nie ograniczajcie się do urodzin i imienin wszystkich domowników. Wysilcie się trochę! I wymyślcie coś swojego. Może być coś z jajem albo coś bardziej wyrafinowanego. Albo wyrachowanego(!) jak Dzień bez Sprzeciwu dla Sprzątania Zabawek, Dzień Odkurzania w Pokoju Rodziców albo Dzień Zasypiania w Milczeniu – to ostatnie trochę poniżej pasa, ale czy raz w roku nie można? Pewnie, że można!

Kalendarz 2018 Kalendarz 2018Kalendarz 2018

Jak wydrukować Pozytywny Kalendarz 2018?

Pozytywny Kalendarz 2018 jest przygotowany do druku w formacie A3, więc wizyta w punkcie ksero to ta odrobina wysiłku, którą musicie sobie zadać, żeby cieszyć się nim w pełni przez cały rok. Naturalnie Pozytywny Kalendarz 2018 można też wydrukować w formacie mniejszym (A4), ale ostrzegam, że wielkość tekstów nie będzie tak komfortowa w odbiorze.

Bardzo żałuję, że w w tym roku nie mogę zaoferować Wam kalendarza w wersji wydrukowanej i gotowej do kupienia w moim sklepie, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku, ale ogrom pracy zawodowej oraz opieka nad już-nie-jednym, a dwójką latorośli skutecznie sprowadziła mnie na ziemię. W tym roku nie dałam rady. Co będzie w przyszłym? Zobaczymy. Nie chcę nic obiecywać, dlatego powiem Wam tylko, że w mojej głowie dzieją się różne pomysły.

Życzcie mi, żeby chociaż jedną czwartą udało mi się wcielić w życie, a będę szczerze usatysfakcjonowana :)

Jeszcze raz wszystkiego dobrego, Kochani! Pobierajcie Pozytywny Kalendarz 2018, drukujcie i korzystajcie!

Jeśli pobrałaś/eś, nie zapomnij udostępnić!

Pozytywny Kalendarz 2018 do pobrania:

kalendarz_mamarak_2018 ⇐ O! TU, TU!

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

5 odpowiedzi na “Pozytywny Kalendarz 2018 do druku. Ponad 700 świąt na 365 dni”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *