Kategorie
Do druku

Kolorowanki dla dorosłych. Pobierz, wydrukuj i sprawdź, czy to działa

Kolorowanki dla dorosłych wkroczyły przebojem na światowy rynek książki w 2012 roku i ani myślą ustępować pola „prawdziwej literaturze”. Widać to w rankingach, w ilości sprzedanych egzemplarzy, w intensywności pojawiania się kolejnych propozycji tego typu. Ci, którzy sądzą że ta moda szybko minie, a antystresowe, relaksacyjne czy też kreatywne kolorowanki dla dorosłych znikną za niedługo z polskich księgarni i marketów, nawet nie podejrzewają, jak bardzo się mylą. Prędzej kupując bułki w piekarni lub zamawiając ulubionego burgera, usłyszymy przy kasie – a może kolorowankę do tego? 

Specjaliści od rynku są jednogłośni – tego szaleństwa nie da się zatrzymać. Dorośli ludzi (głównie kobiety) wyposażeni w grube tomiska do kolorowania i nowiuteńkie, często wyszukane, zestawy artykułów piśmienniczych zaczynają bawić się i kolorować na równi z dziećmi.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko temu przyklasnąć. Nawet jeśli to dobrze przemyślana strategia marketingowa lub ślepy traf, na którym każdy – od wydawnictw poprzez wytwórnie muzyczne i filmowe aż po producentów artykułów piśmienniczych – chce zarobić. Nawet jeśli specjaliści się mylą, a kolorowanki w końcu nam się przejedzą, to spróbujmy delektować się tym posiłkiem, jakby miał być tym ostatnim. 

Kolorowanki dla dorosłych, o co w tym chodzi?

„Naukowcy przekonują, że kolorowanie ma właściwości lecznicze – rozładowuje stres i napięcie. Z badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Artystycznej wynika, że kolorowanie pomaga dorosłym w walce z bezsennością, problemami psychicznymi, m.in. z lękiem i nerwicą, przydaje się też w rozwijaniu kreatywności. Kolorowanie pobudza bowiem fale mózgowe alfa, charakterystyczne dla stanu relaksu. Nasz mózg wtedy się po prostu uspokaja.” – pisze Forbes.pl

Link do całego artykułu: KOLOROWANKI DLA DOROSŁYCH. BIZNES RYSOWANY KREDKĄ 

Ja natomiast uważam, że fenomen kolorowanek jest dużo prostszy. A my, dorośli, zamiast szukać powodów, wymówek i kolejnych rodzajów suplementacji, powinniśmy przyznać się przed sobą, że zabawa jest dobra nie tylko dla dzieci, że oddawanie się nieproduktywnym czynnościom bez większego sensu nam również sprawia frajdę. A nuż przekonamy się, że to zabawa ma największe działanie terapeutyczne.

Jak powiedział Mark Twain:

Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.

Kolorowanka kociewska do pobrania i druku

Dziś Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji bawiłam się doskonale i zainspirowana sztuką mojego regionu, narysowałam dla Was kolorowankę do pobrania i druku.

Sprawdźcie sami, jak na Was zadziała ten rodzaj relaksu :) Ja to kupuję, więc jeśli wsiąkniecie na dobre, to polecam zajrzeć do wpisu: Kreatywność w cenie. Misja: rodzinka na wyprzedaży! Znajdziecie tam ciekawe propozycje kolorowanek dla dorosłych. Choć ostatnimi czasy nie da się wyjść na zakupy, żeby nie natknąć się na ich stosy. Korzystajcie!

kolorowanka dla dorosłych

kolorowanki dla dorosłych

kolorowanki dla dorosłych

Pliki do pobrania:

kolorowanki dla dorosłych kolorowanki dla dorosłych

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

10 odpowiedzi na “Kolorowanki dla dorosłych. Pobierz, wydrukuj i sprawdź, czy to działa”

Tak jak mówisz! Ja właśnie odkryłam, że od samego kolorowania bardziej relaksuje mnie samo rysowanie kolorowanek :P

Ja kupiłam jakiś czas temu kolorystykę i teraz rozglądam się za jakimiś fajnymi kredkami/pisakami.. Jakiej firmy są te ze zdjęcia? :)

To dwa rodzaje pisaków typu brush. Te grubsze z większym pędzelkiem to BIC Kids Visaquarelle, a cieńsze z mniejszym pędzelkiem to flamastry PITT ARTIST PEN firmy Faber Castell :)

Miło mi to słyszeć, ja odkryłam, że bardziej mnie relaksuje projektowanie kolorowanek niż samo kolorowanie ;)

Dostałam taką książkę w prezencie i przez pierwsze 2 tygodnie malowałam w szale (wcześniej napisałam szalowałam w male, tak zareagowałam jak sobie przypomniałam o tych kolorowankach ;)). Szybko bum jednak minął i z braku czasu i ze znudzenia. Może jednak wydrukuję sobie tę kolorowankę bo wygląda przepięknie! I jedną taką zabiorę na wykład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *