Kategorie
Do druku

Kolorowanki dla dorosłych. Wydrukuj i weź ze sobą w podróż

Plecaki spakowane, wiatr we włosy złapany, a wakacyjne szlaki przed Wami? To jeszcze tylko weźcie ze sobą kolorowanki dla dorosłych, które przygotowałam dla Was zapobiegawczo, tak na wszelki wypadek, żebyście czasem od tego całego odpoczywania przedwcześnie nie osiwieli.

kolorowanki dla dorosłych

Czy jesteś już jedną nogą na plaży, czy dopiero zamykasz wszystkie pilne sprawy, żeby móc wyruszyć na wczasy all inclusive lub też zaszyć się głęboko w lesie i spać pod gołym niebem – nie ma najmniejszego znaczenia. Możesz udać się do najpiękniejszego miejsca na ziemi, jednak cóż przyjdzie Ci z tego, jeśli nie będziesz potrafił się tym cieszyć? Nie będziesz mógł pozbyć się natrętnych myśli, zapomnieć o pracy, wydatkach, zbliżającym się remoncie i nowym roku szkolnym. I nawet jeśli w końcu tego dokonasz – osiągniesz stan relaksu i poczujesz, że wreszcie odpoczywasz, czar pryśnie jak bańka mydlana, bo uświadomisz sobie, że Twój urlop właśnie się kończy i na kolejny przyjdzie Ci jeszcze trochę poczekać. Czujesz ten wewnętrzny ciężar? I Ty się jeszcze pytasz, po co Ci te kolorowanki dla dorosłych?

Zrelaksuj się jeszcze przed wyjazdem

A po urlopie tym bardziej! No chyba, że osiąganie wewnętrznego spokoju przychodzi Ci z łatwością i bez mrugnięcia okiem. Wtedy nic tu po Tobie. Jeśli natomiast zaliczasz się do tej większości, której umysłowy reset zajmuje nieco więcej czasu, pomyśl o relaksie, zanim jeszcze Twój urlop się zacznie.

Przeczytaj książkę, do której zabierałeś się od dawna, idź w końcu pobiegać zamiast zastanawiać się, czy to faktycznie takie fajne jak gadają lub wyciągnij rodzinkę na długi wieczorny spacer. Zorganizuj ognisko, piecz w nim ziemniaki, puszczaj na wodzie kaczki, usiądź pod gołym niebem i obserwuj, aż wzejdą na nim wszystkie gwiazdy. Wydrukuj relaksacyjne mandale, weź ze sobą do pracy i sprawdź, czy to na Ciebie zadziała.

mandala

Możesz też stworzyć własną mandalę i niekoniecznie na kartce. Rób to wszystko świadomie, bez pośpiechu i zerkania co 5 minut na telefon. Chłoń wszystkie doświadczenia jak dziecko, jakbyś urodził się wczoraj i przeżywał wszystko po raz pierwszy, a może okazać się, że faktycznie tak będzie, bo nie pamiętasz już, kiedy ostatnio poświęcałeś się tak „nieistotnym” sprawom i poczułeś, że jesteś i żyjesz.

Osiągnij wewnętrzny spokój

Tajemnica szczęśliwego życia (nie tylko wakacyjnego) jest dużo prostsza niż Ci się zdaje. Cała moc sprawcza tkwi w Tobie i Twoim postrzeganiu świata, a sekret w tych wszystkich drobnych niuansach, które na co dzień Ci umykają. Nie pozwól życiu przeciekać przez palce i w końcu zacznij rejestrować te wszystkie niesamowite rzeczy, które dzieją się wokół, a które przywykłeś nazywać pierdołami. Wakacje to dobry czas, żeby się tego nauczyć. Zacznij uważniej obserwować swoje dzieci, one pokażą Ci, jak cieszyć się życiem.

Zastanawiasz się, czy kolorowanki dla dorosłych to zajęcie i metoda relaksacyjna dla Ciebie?

Spróbuj, a może okazać się, że zabrniesz na prawdę głęboko – wgłąb siebie i nie oderwiesz się póki nie skończysz. Moi czytelnicy (i fani kolorowanek na całym świecie) mogę temu zaświadczyć. Prawda, Kochani?

Część z poniższych kolorowanek już znacie, ale postanowiłam zgromadzić wszystkie w jednym miejscu i dodać dwie kolejne (bynajmniej nie ostatnie), żebyście ciepło mnie wspominali, kiedy mnie na blogu zabraknie.

Co będzie się działo na mamaraku podczas wakacji?

Zapewne nawet nie zdążycie zauważyć, że będzie mnie tu trochę mniej, bo kto by tam latem siedział z nosem w ekranie? Wakacje to dla mnie czas odpoczynku, beztroski uprawianej wspólnie z rodziną, ale też zadumy i upragnionej samotności.  Mąż – ojciec – nauczycielem z zawodu na dwa miesiące przejmuje pieczę nad synem i domowym bajzlem, a ja mogę zamknąć się w swojej pracowni i zatracić w rękodziele. Rąbka tajemnicy uchylę Wam czasem na Instagramie.

Pracownia syna, potocznie nazywana pokojem dziecięcym, to kolejny gorący temat tego lata i nie omieszkam nakreślić Wam jej kształtów. Natomiast regularnie widzimy się dopiero we wrześniu.

Życzę Wam Kochani beztroskich i udanych wakacji. Spędzonych wspólnie z rodziną i najlepiej z dala od internetu.

Ściskam i myślę o Was ciepło!

martyna

PS: kolorowanek na pewno będzie przybywać i wszystkie znajdziecie w poniższym zbiorze. Edycja: Nowe kolorowanki z okazji wakacyjnego półmetka! 

mandale

Kolorowanki dla dorosłych do pobrania

sowa niedźwiedź

kolorowanki dla dorosłych kolorowanki dla dorosłych

kolorowanki kolorowanki kolorowanki kolorowanki

kolorowanki dla dorosłych kolorowanki dla dorosłych

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

12 odpowiedzi na “Kolorowanki dla dorosłych. Wydrukuj i weź ze sobą w podróż”

Życzę realizacji wszelkich planów i udanego wypoczynku :) Nich te wakacje przyniosą nam wszystkim mnóstwo wytchnienia:)

Wow pięknie ! Hmmm chyba jednak wydrukuje i serio za to się zabiorę w końcu musi być ten pierwszy raz ! Już od kilku dni myślę jak wykorzystać czas jednak wezmę za malowanie .. ! A jakie pisaki są warte jak na 1 raz ? BIC Visaquarelle a może coś innego ?

Dziękuję! I masz rację, na pewno warto spróbować :) Co do kredek/mazaków, to szczerze mówiąc ja rysuję czym popadnie. BIC Visaquarelle są super tak jak i wszelkie inne pisadła z pędzelkową końcówką. Z kredek używam akwarelowych, ale ostatnio podkradłam najzwyklejsze kredki bambino od syna i muszę przyznać, że też super się nimi koloruje :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *