Kategorie
Rysowanie krok po kroku

Jak narysować delfina? Zwierzęta morskie krok po kroku

Patrzę sobie na te wszystkie karty krok po kroku, które do tej pory udostępniłam i cóż widzę? Same kosmate i puchate mordki! Większość czteronożnych, kilka latających i tylko jeden jedyny ssak morski. I właśnie dlatego dziś będzie zupełnie inaczej. Może nie tak cieplutko i puszyście, ale wcale nie mniej sympatycznie, bo sami musicie przyznać, że te zwierzęta morskie to całkiem milutka gromadka.

zwierzęta morskie

Jak narysować delfina, ośmiornicę i konika morskiego?

Bardzo prosto i przyjemnie. A ośmiornica to mój numer 1! To na pewno łatwiejsze niż te wszystkie czteronożne bestyjki, którymi częstowałam Was do tej pory. Najlepiej pobierzcie karty i sami się przekonajcie, a potem bądźcie z siebie dumni i dajcie bezwstydny popis swoich umiejętności. Wasze dzieciaki będą zachwycone! Może nawet wpadniecie wspólnie na jakiś genialny pomysł, który przerodzi się w weekendowy projekt?

galeria sztuki

Zainspirowana powyższą pracą (autorstwa 3-letniego Mateusza i jego mamy Joanny), która niedawno brała udział w mamarakowej wystawie pokonkursowej, postanowiłam stworzyć wspólnie z Dzieciem nasze własne domowe akwarium. Czy urządzimy sobie malarstwo wielkoformatowe, stworzymy przestrzenną makietę, a może zrobimy coś na prawdę szalonego? Tego jeszcze nie wiem, ale będzie to na pewno bardzo kreatywny weekend. Wam też takiego życzę i zapraszam do nas w przyszłym tygodniu po szczegółową relacje ;)

Zwierzęta morskie do pobrania

Muszę przyznać, że bardzo spodobało mi się takie projektowanie kart seriami. Tym sposobem nagle zrobiło nam się ich ponad 40! A zaczęło się od leśnych zwierzaków, które dostaliście ode mnie ostatnim razem.  Zaraz pobierzecie zwierzęta morskie, a teraz powiedzcie, Kochani, bo to od Was zależy, co rysujemy następnym razem. Czy chcecie, aby takie seryjne – potrójne ujęcie weszło na stale do mamarakowego kanonu? Może macie jakieś propozycje, jakie zwierzaki przerabiamy następnym razem?

zwierzęta morskie zwierzęta morskie zwierzęta morskie

Karty krok po kroku, jak i wszystkie inne materiały umieszczone na tym blogu, można wykorzystać do użytku prywatnego – podczas zabaw plastycznych w domu oraz w celach edukacyjnych i terapeutycznych – podczas warsztatów, zajęć w poradni, szkole i przedszkolu.

Spodobał Ci się mój wpis? Daj mi o tym znać!

Z miłą chęcią odpowiem na Twój komentarz, przywitam Cię na facebookowym fanpage’u, sprawdzę co słychać u Ciebie na Instagramie i odbędę z Tobą ciekawą rozmowę za pośrednictwem maila.

Wierzę, że kreatywne dusze się przyciągają, a Twoja nie trafiła tu przez przypadek!

Ściskam!

martyna

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

3 odpowiedzi na “Jak narysować delfina? Zwierzęta morskie krok po kroku”

Ale wysyp wspaniałych kart. Jak dla mnie bomba i bardzo podoba mi się pomysł takich pakietów. A w temacie co jeszcze, to może wiewióreczka, jeżyk, lisek, sarenka i przed świętami na pewno renifer by się przydał. Buziole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *