Kategorie
Rysowanie krok po kroku

Jak narysować renifera? 2 instrukcje i karta pracy do druku

Witajcie, Kochani, w tym szczególnym dniu! Od dziś na tapecie grudzień, a to oznacza, że pierwsze okienko w adwentowym kalendarzu zostało otwarte, w kuchni odbywają się wstępne przymiarki, a Mikołaj odstawił swój pojazd do przeglądu. Krótko mówiąc, świąteczne maszyna ruszyła z mozołem, ale daleko nie pojedzie, jeśli zabraknie jej siły napędowej. Wy jednak macie głowę na karku, bo to z Waszej inicjatywy i na specjalną prośbę pokażę dziś: jak narysować renifera, który te sanie pociągnie ;)

jak narysować renifera

Jak narysować renifera. 3 karty do pobrania

Zwykle przygotowuję jedną kartę dla jednego gatunku zwierzaka, ale renifer to rogacz szczególny, który upodobał sobie grudniową aurę i nierzadko gości w tym czasie w naszych domach, dlatego zasłużył sobie na szczególne względy.

Pierwsza wersja karty to ujęcie dobrze znane wszystkim koneserom serii krok po kroku (← klikać tutaj, jeśli chcecie pobrać resztę kart).

Druga to renifer w wersji świątecznej, który w mgnieniu oka stać się może Rudolfem Czerwononosym tudzież świąteczną ozdobą. Przykładowo może stać się szablonem do zrobienia filcowej zawieszki choinkowej. Wystarczy wyciąć z kolorowych kawałków filcu poszczególne elementy, skleić ze sobą, doczepić wstążeczkę i obwiesić reniferami całe świąteczne drzewko.

Jest i trzecia karta – z większą wersją renifera, który może posłużyć Waszym dzieciom jako świąteczna karta pracy do wyklejenia plasteliną, bibułą, kaszą albo zamalowania, pokolorowania lub zasypania brokatem. Czyli co kto lubi lub też czego potrzebuje, bo musicie pamiętać, że takie prace manualne to dla każdego malucha bardzo ważne ćwiczenie.

Świąteczne przygotowania. Czas, start!

Dajcie koniecznie znać, co u Was dziać się będzie z reniferem i w ramach świątecznych przygotowań.  A z mojej strony możecie spodziewać się większej porcji świątecznych inspiracji, bo w tym roku obiecałam sobie, że nie będę panikować na tydzień przed Wigilią i wszystkie planowane projekty zrealizuję dostatecznie wcześnie.  Zobaczymy, co z tego wyjdzie ;)

Karty do pobrania:

renifer-krok-po-korkurenifer-swiateczny  renifer-duzy


Lubisz serię krok po kroku? Zostaw komentarz lub udostępnij!

Z miłą chęcią  przywitam Cię także na facebookowym fanpage’u, sprawdzę co słychać u Ciebie na Instagramie i odbędę z Tobą ciekawą rozmowę za pośrednictwem maila.

Wierzę, że kreatywne dusze się przyciągają, a Twoja nie trafiła tu przez przypadek!

Ściskam!

martyna

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

3 odpowiedzi na “Jak narysować renifera? 2 instrukcje i karta pracy do druku”

Z całego serca dziękujemy za renifera i to w trzech odsłonach. To teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zabrać się do pracy. Wpiszemy go w tematykę naszych zadań z kalendarza adwentowego i wykonamy ozdobę na okno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *