Kategorie
Prace plastyczne

Świąteczne koperty do druku, ozdabiania i kolorowania

Kochani, dzisiaj będzie szybka akcja, bo świąteczne życzenia same się przecież nie wyślą. Tym bardziej, że musicie jeszcze wydrukować i złożyć świąteczne koperty, które wspaniałomyślnie dla Was przygotowałam – bo na pewno macie za mało do zrobienia przed świętami.

A mówiąc już bardziej serio, nie odbierajcie sobie ani swoim dzieciom tej przyjemności, choćbyście nie wiadomo, jak wiele mieli na głowie, bo po pierwsze nie o to w świątecznych przygotowaniach chodzi, żeby gnać przez grudzień z wywalonym jęzorem. A po drugie, ozdabianie i projektowanie świątecznych kopert podobno niesie ze sobą jeszcze więcej frajdy niż samodzielne robienie kartek. Tak słyszałam.

świąteczne koprty

Świąteczne koperty krok po kroku

W pliku PDF, który pobierzecie na samym dole, znajdziecie 4 świąteczne koperty. 3 z rysunkowym motywem świątecznym i 1 w wersji minimalistycznej, na której wyszaleć się mogą Wasze pociechy. Moje dziecię tak zaszalało, że długo zastanawiałam się, jak ja te jego koperty zaadresuję, ale od czego ma się dwie ręce i głowę. I permanentne markery w intensywnych kolorach.

Do złożenia świątecznych kopert potrzebne Wam będą:
  • wydruki (na białych, kolorowych i/lub szarych kartkach),
  • nożyczki,
  • taśma dwustronna (opcjonalnie mocny klej w sztyfcie).

świąteczne koprty

  1. Kiedy dzieci wyszaleją się już na wydrukowanym arkuszu, koperty trzeba najpierw wyciąć. Można też skorzystać z tego, że dziatwa znalazła już sobie inne zajęcie i samemu w ciszy i spokoju pobawić się w ozdabianie i kolorowanie ;)

świąteczne koprty

świąteczne koprty

2. Dalej złożyć. Na początek „na sucho” – bez klejenia. Następnie przykleić na skrzydełka kawałki taśmy dwustronnej lub posmarować je klejem.

świąteczne koprty

3. Na koniec skleić, zagiąć i gotowe.

świąteczne koprty

Prościzna, prawda? To teraz od początku. 20 razy ;)

świąteczne koprty

świąteczne koprty

świąteczne koprty

świąteczne koperty

świąteczne koperty

Plan był taki, aby tym razem oszczędzić Wam zdjęć z artystycznych uniesień mojego dziecka. Te mogliście oglądać w nadmiarze przy okazji robienia świątecznych kartek.

Kartka świąteczna DIY. Grafiki, szablony i życzenia do druku

Ale chłopak tak się wczuł w przygotowania, że aż sam bluzkę założył. Żebyście widzieli, jak pękał przy tym z dumy. Nie mogłam pozwolić, aby taki trud się zmarnował ;)

świąteczne koperty

świąteczne koperty

Świąteczne koperty do pobrania:

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

16 odpowiedzi na “Świąteczne koperty do druku, ozdabiania i kolorowania”

Dziękuję! :) Sama nie byłam gotowa na te wszystkie zmiany, ale trochę nabroiłam przypadkową aktualizacją i nie było sensu naprawiać starego szablonu. Zbierałam się przez rok, a zrobiłam większość w jedną noc ;P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *