Kategorie
Rysowanie krok po kroku

Osioł. Rysowanie krok po kroku i Bożonarodzeniowa Szopka DIY

To nie przypadek, że na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w temacie rysowanych zwierzaków pojawiła się trzódka. Niedawno rysowaliśmy owcę, dziś będzie osioł, a wkrótce dołączy do nich krowa.

Ich obecność  prócz tego, że wzbogaci Wasz repertuar rysowanych zwierzaków, jest także mile widziana w bożonarodzeniowej szopce, którą możecie skonstruować wspólnie z dzieckiem. Wystarczycie tylko, że skorzystacie z mojego pomysłu oraz grafik do druku, które narysowałam specjalnie na tę okazję.

Żeby zrobić swoją własną bożonarodzeniową szopkę nie trzeba  wiele więcej niż chęć i parę drobiazgów jak na poniższym zdjęciu.

szopka

Kot nie jest wymagany, za to przydałoby się dziecko, choćby i Wasze wewnętrzne ;) Jeśli nie przekonałam Was jeszcze, to spójrzcie na efekt końcowy.

szopka bożonarodzeniowa

Mamarak Kreatywnym Okiem

Dzisiejsza sobota jest wyjątkowo bogata w treści, bo publikuję nie tylko na swoim blogu. Poniżej znajdziecie kartę do wydrukowania: jak narysować osła oraz instrukcję krok po kroku: co dalej zrobić z narysowanym osiołkiem, żeby bez trudu mógł stanąć w Waszej szopce.

Natomiast grafiki z elementami szopki i postaciami oraz dokładną instrukcję: jak krok po kroku zrobić bożonarodzeniową szopkę znajdziecie w dzisiejszym wpisie gościnnym na blogu Kreatywnym Okiem (KLIK do wpisu).

Osioł i Szopka Bożonarodzeniowa

Żeby nasz osioł mógł przyjąć godną postawę, musimy narysować go na papierze z bloku technicznego. Następnie może on zostać pokolorowany przez Waszą pociechę. Gdy osiołek jest już gotowy:

1. Dorysowujemy pasek jak na poniższym zdjęciu, który posłuży nam jako element podtrzymujący.

osioł

2.  Wycinamy całość.

osioł

3. Zaginamy pasek w dwóch miejscach – tak aby utworzył stabilną podstawę osiołka i przyklejamy jak na poniższych zdjęciach.

DSC_1416 (1)

osioł

Osioł gotowy. Tak samo postępujemy z owieczkami. Kartę: jak narysować owcę znajdziecie TUTAJ

osioł

Teraz tylko pozostało Wam poczekać na krowę, która pojawi się jeszcze przed świętami i cieszyć się bożonarodzeniową szopką postawioną pod choinką :)

Coraz więcej zwierzaków do rysowania krok po kroku

Łącznie uzbierało nam się już 6 gatunków, z krową będzie 7.  Jeżeli nie możecie się doliczyć którejś karty, to sprawdźcie w zakładce Rysowanie krok po korku – tam znajdziecie wszystkie instrukcje do druku. Z założenia ma się ich uzbierać przynajmniej 52 gatunki w porywach do 104 w ciągu najbliższego roku. Wszystko zależy od Waszych chęci i zaangażowania, tak więc rysujcie, dzielcie się frajdą z innymi i koniecznie dajcie mi znać, jakie czynicie postępy :)

Karta do pobrania:

osioł

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

3 odpowiedzi na “Osioł. Rysowanie krok po kroku i Bożonarodzeniowa Szopka DIY”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *