Kategorie
Do druku

Pozytywny Kalendarz 2016. Pobierz, wydrukuj i ciesz się każdym dniem!

Z natury jestem optymistką, są jednak takie dni w roku, które mają nieznośną tendencję do rozciągania się w czasie, w których to nawet najwięksi optymiści notują spadek mocy. Jeśli Wy też nie godzicie się na taki stan rzeczy, dążycie do tego, aby w Nowym Roku tych gorszych dni było jak najmniej, to Pozytywny Kalendarz 2016 jest zdecydowanie dla Was!

kalendarz 2016

Zaprojektowałam go z myślą o osobach, którym szkoda czasu na popadanie w marazm i beznadzieję, które poszukują w swoim życiu inspiracji, potrafią cieszyć się z małych rzeczy lub chciałyby się tego nauczyć. Czasami wystarczy jeden impuls, aby odrzucić czarne myśli i spojrzeć na świat z innej perspektywy. Niekiedy to jedynie brak pomysłu na kolejny dzień, który nie wiedzieć czemu  przecieka nam przez palce. Ile razy słyszymy narzekanie – mamo/tato, nudzę się! Z Pozytywnym Kalendarzem nie zabraknie Wam inspiracji!

Pozytywny Kalendarz 2016 jest jak studnia bez dna

Znajdziecie w nim spis wszystkich świąt – tych typowych i nietypowych, znanych i nieznanych, poważnych i absurdalnych. To ponad 700 świąt obchodzonych w Polsce, Europie i na całym świecie. Pełnych okazji, aby zrobić coś miłego dla siebie i otoczenia, pomysłów na spędzenie wolnego czasu, bodźców, które popychają do działania lub refleksji.

Pobranie i wydrukowanie Pozytywnego Kalendarza to dopiero początek. Sami musicie chwycić za pisaki i pokolorować swoją rzeczywistość.

Proponuję, abyście na początku każdego miesiąca zaznaczyli kolorami i pogrupowali święta, które najbardziej Wam się podobają. Wiele z nich na pewno zainteresuje również Wasze dzieci. Weźcie pod uwagę te, na które od razu znajdujecie pomysł oraz takie, które popychają Was do zgłębienia tematu. Resztę pozostawcie swojemu losowi, może ich moc sprawcza objawi się wtedy, kiedy będziecie tego potrzebować?;)

kalendarz 2016

DSC_1807

Uzupełnij Pozytywny Kalendarz 2016

Ha! Teraz zaczyna się najlepsze. Forma Pozytywnego Kalendarza ma za zadanie zachęcić Was do dodania czegoś od siebie. Własne adnotacje, imieniny, urodziny, jubileusze, o których warto pamiętać. Możecie zapisać je słowami lub zastąpić symbolami. Bazgrajcie na nim bez oporów! Dzięki temu stajecie się współautorami własnego kalendarza na czym ogromnie mi zależało.

Wypełnij białe plamy

Mimo tak wielkiej liczby ustanowionych świąt znajdziecie też w kalendarzu „puste kreski”. Zachęcam Was do tego, aby część z nich zapełnić już dzisiaj. Zima w końcu do nas dotarła i  zamiast cieszyć się teraźniejszością, myślami wybiegamy w cieplejszą przyszłość. Żeby marzenia przekuć w czyn, już dziś możecie zaplanować, co będziecie robić latem. Tak się akurat składa, że w miesiącach wakacyjnych jest sporo wolnego miejsca ;) Przelejcie na papier wszystkie swoje ciepłe marzenia – czynności, którym pragnęlibyście teraz się oddać. Przypiszcie je konkretnym datom, a gdy wreszcie nadejdą, cieszcie się nimi i wprowadzajcie w życie. Dzień Babki Piaskowej, Konstruktywnej Abstrakcji, Malowania na Trawie to tylko kilka moich przykładów ;)

kalendarz 2016

I na przyszłość nie marudźcie już więcej, że jest Wam za ciepło lub za zimno, że aura nie dopisuje, a układ gwiazd Wam nie sprzyja. Bierzcie świat takim jaki jest! A w letnich chwilach słabości, pufając z gorąca, możecie uzupełnić listopad i grudzień. Cieszcie się każdym dniem! To najlepszy prezent, jaki możecie sprawić sobie i swoim dzieciom w 2016.

Podążaj za rysunkami

Pewnie zastanawiacie się, co oznaczają rysunki, które pojawiają się przy niektórych datach? Jeżeli przedstawiają gatunek zwierzaka, możecie być więcej niż pewni, że tego dnia znajdziecie na moim blogu jego odpowiednik w postaci karty do rysowania krok po kroku. Dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze o tej inictatywie, ale chętnie nauczyliby się jak narysować psa, odsyłam do ŹRÓDŁA

Inne rysunki będą musiały poczekać na wyjaśnienie. Jeżeli jesteście ciekawi co oznaczają, podążajcie za nimi i wpadajcie na mojego Facebooka i bloga. Jeżeli lubicie niespodzianki, prezenty i sekrety, to zachęcam do dokładnego przestudiowania kalendarza ;) . W 2016 na blogu czeka Was moc kreatywności!

Na koniec jeszcze parę kwestii technicznych

Pozytywny Kalendarz 2016 najlepiej wydrukować w formacie A3, więc wizyta w punkcie ksero to ta odrobina wysiłku, którą musicie dać z siebie, aby cieszyć się nim w pełni. Dlaczego nie projektowałam go pod format A4, czyli standardowy dla większości domowych drukarek? Ponieważ ilość informacji jaką zawiera (ponad 700 świąt!), sprawiłaby, że nie dla wszystkich byłby komfortowy w odbiorze.

Oczywiście jeżeli dysponujecie sokolim wzrokiem i nie przeszkadza Wam mała ilość miejsca na własne notatki,  możecie wydrukować swój Pozytywny Kalendarz na formacie A4. Decyzja należy do Was :)

Jeżeli wolicie druk pełnowymiarowy – A3 – to powinniście wiedzieć, że kalendarz jest cały czarno-biały również dlatego, że zależało mi na możliwie najbardziej ekonomicznym rodzaju druku. W punkcie ksero za druk czarnobiały na formacie A3 zapłacicie 0,5-1 zł za kartkę (więcej to już drożyzna (!) – zmieńcie lepiej drukarnie :P ). Za cały wydruk nie powinniście zapłacić więcej niż 12 zł.

Podpowiedź dla tych, którzy są szczęśliwymi posiadaczami własnej drukarki A3 lub mają do takiej dostęp w pracy. Sama drukowałam swój Pozytywny Kalendarz na dużych kartach bloku technicznego (A3). Szczerze polecam takie rozwiązanie. Na koniec jeszcze kilka zdjęć ilustrujących wykończenie kalendarza metodą chałupniczą.

Sami możecie też rozważyć usługę bindowania w punkcie ksero.

Kalendarz 2016

Kalendarz 2016

Kalendarz 2016

Klips do papieru posłuży mi jako zawieszka. Możecie też wykorzystać zawieszkę z zeszłorocznego kalendarza lub wymyślić własne rozwiązanie. Wierzę w Waszą kreatywność!

I na końcu coś co chciałam zrobić od początku! :D

Kalendarz 2016

Plik do pobrania:

I jeszcze jedno! Pozytywny Kalendarz 2016 to moje wypieszczone dziecię, którego projektowanie sprawiło mi ogrom frajdy, ale też masę mrówczej pracy (zamieszczenie wszystkich świąt było nie lada wyzwaniem). Dlatego byłoby mi niezmiernie miło, gdybyście docenili moje zaangażowanie i udostępnili go swoim znajomym :) Jeżeli zdecydujecie się na taki rodzaj rekompensaty za moje nieprzespane noce, możecie zrobić to na Facebooku lub poniżej ;)

Życzę wszystkim samych kreatywności w Nowym Roku!

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

52 odpowiedzi na “Pozytywny Kalendarz 2016. Pobierz, wydrukuj i ciesz się każdym dniem!”

Dziękuję! Nic nie motywuje mnie bardziej od takich komentarzy :) Już wiem, że Pozytywny Kalendarz wejdzie do kanonu moich prac :D

Ten kalendarz nie jest fajny. Nie jest świetny. Nie. Jest prze-fan-ta-sty-czny!!!! I genialny:) Jutro idę sobie go wydrukowac – zbindowac tez, a co! To jest coś, czego kiedyś szukałam :)

Cieszę się prze-fan-ta-sty-cznie! Poważnie :D W życiu nie spodziewałabym się takie pozytywnego obioru :) Jestem pewna, że w przyszłym roku go powtórzę :) Dziękuję i pozdrawiam!

Dziękuję za miłe słowa :) Nie było łatwo, przy czerwcu miałam kryzys twórczy – najbardziej świąteczny miesiąc :P – ale zdecydowanie warto było ;)

Genialny kalendarz. Wydrukowałem w pracy na kartce A4 a pod spód dałem sztywną część od starego kalendarza. W pracy wszyscy się rzucili na niego więc spróbowałem zrobić wersję A3. Ustawiłem na 150 % i wyszło :D Jak Free to po całości :D Trafiłaś w moje gusta. Idealny do pracy ale nie tylko. Lubię rzeczy, na które mam wpływ, które mogę zmieniać pod siebie, spersonalizować niczym pulpit monitora. MEGA!

Dzięki serdeczne za ten komentarz. Takie głosy utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest cała masa pozytywnych ludzi, którzy aż się palą do tego, aby kreować własną rzeczywistość <3 Z takimi aż chce się tworzyć :)

Kalendarz jest świetny! Wczoraj podzieliłam się Twoim wpisem na swoim Fanpage, ale dopiero dziś udało mi się go wydrukować i bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Ogólnie nie wieszam w swoim domu ani pracy kalendarzy, ale ten bardzo mi przypadł do gustu. Zrobiłam dziś dwa. Jeden dla mnie, a drugi dla przyjaciółki. W pracy wszyscy pytają co to i też chcą i gdyby nie to, że jest po polsku (więc nie rozumieją, co tam jest napisane) to pewnie zrobiłabym ich dziś znacznie więcej.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję za ten super kalendarz :)

Ja dziękuję za ten super komentarz! Cieszę się całym sercem z tak pozytywnego odbioru! Może w przyszłym roku pomyślę o rozszerzeniu wersji językowej, bo to nie pierwszy głos w tym tonie. Pozdrawiam ciepło i dziękuję za inspirację :)

O rany… zadałaś sobie niezwykle dużo trudu aby to wszystko zebrać w jedno miejsce…
Ja mam kalendarz w kompie i jeszcze do zapisywania książkowy… myślę, że bez względu na to ile będe ich mieć dopóki nie nauczę się zarządzać lepiej swoim czasem to nic mi to nie da :(

Pozdrawiam cieplutko

Kalendarz niesamowicie mi się podoba i choć biurkowy już mam, i nie zamierzałam inwestować w kolejny, to jednak ten jest tak świetny, że co mi tam, pobieram od Ciebie, dziękuję pięknie, kłaniam się nisko, drukuję i wieszam go w kuchni na honorowym miejscu, na mojej przepięknej ścianie tablicowej ;) serdecznie pozdrawiam i gratuluję pomysłu

Hej, kalendarz świetny! Mam dla siebie i znajomej:) wiem że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, ale jedyna moja uwaga i bez złośliwości, to że cyfry mogłyby być większe, aby konkretny dzień szybciej rzucał się w oczy. Poza tym genialny:D Dzielę się na fb ;)

Hej, dzięki! :D A konstruktywna krytyka zawsze mile widziana, wezmę to pod uwagę przy kalendarzu 2017 :)

Hej. Idea świetna! Kalendarzem „zainfekowała” mnie znajoma na początku roku. Od tamtego czasu wisi wiernie przy biurku. Osobiście również jestem grafikiem i jeśli chodzi pomysł na jego prostotę – sha-tsun! Tak mi przyszło do głowy, że w kolejnych latach można by pociągnąć temat nieco bardziej tematycznie. Np. Pozytywny Kalendarz 2017 „Zwierzaki” albo „Kuchnia”. Jeśli idea podeszła by pod rozważania – chętnie włączę się w pomoc (niekomercyjnie ofkoz :).

Pozdrawiam, Gracek

Hej Gracjan, dzięki za komentarz i ciekawe pomysły. Pozytywny Kalendarz na pewno doczeka się kontynuacji w 2017 roku. W jakiej formie? Tego jeszcze nie wiem, ale to o czym piszesz brzmi ciekawie, więc mam Ciebie w pamięci :) Pozdrawiam serdecznie, Martyna

Ha! To mogę zdradzić, że temat kalendarza na 2017 już mi kiełkuje z tyłu głowy ;) Tym razem postaram się go nawet wypuścić nieco wcześniej :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *