Kategorie
Legendy miejskie

Legenda o siłaczkach ze starogardzkiego jarmarku

„Legendy miejskie” to projekt, który początkowo miał jedynie ilustrować mało znane starogardzkie legendy, ale jak wiadomo – apetyt rośnie w miarę jedzenia, a ja po narysowaniu wszystkich wyszperanych legend doszłam do wniosku, że nie chcę zostawiać siebie i swoich odbiorców z samym tylko obrazem.

Moje plakaty, które od dzisiaj (wtorek, 13 października) można oglądać na starogardzkim rynku, będą obrastały w treści przez cały październik, i pewnie jeszcze trochę listopada.

Co kilka dni będę opowiadać nową legendę i publikować ją na tej stronie.

Już niedługo w tym miejscu będzie można przeczytać legendę o trzech kobietach, które słynęły ze swoich towarów na starogardzkim jarmarku.

Podwaliną wszystkich legend są opowiadania Franciszka Biernackiego, zeszyty Józefa Milewskiego i kilka innych publikacji szczęśliwie odnalezionych w antykwariatach. Korzystając jednak z niezbywalnego prawa wszystkich opowiadaczy świata, w każdym z 10 plakatów dodałam swoje trzy grosze, a tekstową wersję legendy również zamierzam opowiedzieć po swojemu.

Tak jak zrobiłam to z legendą o Leśniczym Wawrzyńcu, którą można już przeczytać

Autor: Martyna Pazera

Graficzka, plakacistka, trochę wolny ptak, a trochę mamarak. Mieszka w Starogardzie Gdańskim i tworzy we Wspólnej Pracowni. Lubi niczego nie marnować, dlatego wzięła się za opowiadanie zapomnianych legend i robienie papieru ze śmieci.