Kategorie
Do druku

Galeria Sztuki Powszechnej Mamarak + wyniki konkursu!

Witajcie Kochani! Ciekawi wyników naszego konkursu? Będziecie musieli na nie chwilę poczekać, albowiem teleportowałam Was w przestrzeń niesłychaną i absolutnie wyjątkową! Nie przejmujcie się, jeśli nie jesteście stosownie ubrani. Podomka i bambosze w panterkę są jak najbardziej na miejscu, gdyż znaleźliście się w najbardziej ekscentrycznej i szalonej Galerii Sztuki Powszechnej Mamarak.

W miejscu tym odczarowujemy sztukę niezrozumianą i zarezerwowaną dla wybranych, czyniąc z niej źródło powszechnej szczęśliwości, z którego każdy może, a nawet powinien, czerpać wiadrami.

No powiedzcie sami, czy kolorowanie mandali, nie sprawiło Wam frajdy? Czy nie poczuliście się o 3 kilo lżejsi na duszy i ciele? W rzeczywistości to żadne czary-mary, a jedynie uśpiony potencjał Waszego mózgu, któremu zafundowaliście kilka ożywczych impulsów. Jak myślicie, skąd w dzieciach ta ich niespożyta energia? Otóż z całej masy aktywnych połączeń neuronów, a także naturalnej zdolności do zachwycania i radowania się otaczającym nas światem. Bez ekscytacji towarzyszącej naturalnym procesom poznawczym, niczego byśmy w życiu nie osiągnęli. Nie nauczylibyśmy się chodzić, mówić, rysować i pisać, a nasza egzystencja byłaby bardzo uboga. Pamiętajmy o tym! A teraz pełni dziecięcego entuzjazmu przystępujemy do zwiedzania :)

Galeria Sztuki Powszechnej Mamarak

Mam zaszczyt zaprezentować Wam 60 eksponatów, a w tym 39 prac popełnionych z prawdziwą pasją przez dzieci i młodzież oraz aż 21 autorstwa dorosłych twórców, którym najwyraźniej nie brak młodzieńczej fantazji i pozytywnego nastawienia. Tak trzymać, Kochani!

Sala nr 1. Wszędzie dobrze, ale z mamą najlepiej

galeria sztuki
A pływać z mamą wśród raf koralowych to dopiero niezapomniane przeżycie! Mateusz, lat 3 i Joanna, lat 25
galeria sztuki
Wojtek, rok i 7 miesięcy, to prawdziwy wulkan energii. Mama Maria, lat 28, potrafi ją ukierunkować z czego powstają prawdziwe arcydzieła
galeria sztuki
Fantastyczny debiut niespełna 3 letniego Filipa,  w którym towarzyszyła mu mama Monika, lat 26.

Sala nr 2. Przyczajona siostra, ukryty brat

galeria sztuki
Sztuka łagodzi obyczaje. A słodycz Księżniczki Celesti może się spotkać pośrodku z mroczną duszą Spider Mana, tworząc jakże kojącą i pełną harmonii eksplozję zieleni.  A może to jednak mina kotwiczna? Radek, lat 4 Hania, lat 2
galeria sztuki
Dzieło wybitnie zdolnego a przy tym zgodnego(!) trio, które uważa, że czysta podłoga nie jest nikomu do szczęścia potrzebna. Bruno, lat 3,5; Ada, lat 3,5 oraz Roch, lat 2

Sala nr 3. Mam mniej niż 5 lat i znam się na grafice i czystej formie

galeria sztuki
Parasolka targana wiatrem, smagana deszczem i błyskawicami. Gabriel, lat 2, jesteś genialny!
galeria sztuki
4 letnia Emi w szczególny sposób upodobała sobie projektowanie sztuki użytkowej, a jej zjawiskowa  żyrafa zagościła na ceramicznym kubku i cieszy oko domowników
galeria sztuki
Paulina, lat 4, mistrzyni multiplikacji. Jej swobodna i ekspresyjna kreska zawstydza nie jednego dojrzałego artystę
galeria sztuki
Kalina, lat 2, zapewne wyssała zamiłowanie do twórczości Beksińskiego z mlekiem matki, a jej portrety niepokoją i zarazem zachwycają
galeria sztuki
Dzieło Oli, lat 4, to przykład niezwykle awangardowej i błyskotliwej kreski. Ta foka to mistrzostwo świata!
galeria sztuki
Mateusz, lat 2. Cierpliwy i konsekwentny w tym co tworzy, choć lubi też poeksperymentować. Może patrzycie na nogę przyszłego designera?
galeria sztuki
Oliwia, jak na roczną pannicę przystało, jest żywiołowa, ciekawa świata i pewna siebie. Zawdzięcza to wczesnym doświadczeniom z farbą, kredką, pisakiem i możliwością tworzenia. Oby tak dalej! :)

Sala nr 4. Jestem, więc tworzę

galeria sztuki
Niezwykle pomysłowe wykorzystanie kamieni autorstwa niezrównanej Michaliny, lat 5
galeria sztuki
Hipnotyzująca Meduza stworzona techniką mieszaną, przez niespełna 6 letniego Łukasza
galeria sztuki
Popisowa gra świateł w wykonaniu 8-letniej Oliwii
galeria sztuki
Przepiękna papuga 14- letniej Oli, wykonana jakże pracochłonną techniką
galeria sztuki
Cudowne wzornictwo zaprojektowane przez Polę, lat 4. Radzę ustawić się w kolejce, póki autorka nie jest jeszcze rozchwytywana przez największe domy mody.
galeria sztuki
Staszek, lat 14. Kot i mysz to dzieło błyskotliwego i analitycznego umysłu. Spójrzcie tylko na to syntetyczne przedstawienie!
galeria sztuki
Kubuś, lat 3, i jego pomysłowa, trójwymiarowa Łąka
galeria sztuki
Odkrywcza Ewka, lat 6, jest niezwykle swobodna i radosna w swojej kreacji. Może to dlatego, że nikt jej nigdy nie powiedział, że ” nie wolno wyjeżdżać za linie”?
Wiewiórka z orzeszkiem, 7 letniej Ani, kompozycją oraz techniką nawiązuję do malarstwa klasycznego. Z jakim okresem Wam się kojarzy?
Ola lat 5
Ola, lat 5, stworzyła radosny portret swojego taty. Ten błysk w oku i zawadiacki uśmiech mówią wszystko. Tata Oli to najlepszy tata na świecie!
galeria sztyki
To przykład kompozycji otwartej z bardzo wyraźnie zaznaczoną dominantą kolorystyczną. Widać, że Basia, lat 6, doskonale panuje nad swoją artystyczną wizją.
galeria sztuki
Niesamowity przykład dziecięcego street art’u inspirowany zachodnią popkulturą. Niestety autor nieznany. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, proszę o uzupełnienie ;)
Ania lat 5 podaj dłoń
Podaj dłoń autorstwa Ani, lat 5. Krzepiąca wizja artystki, niosąca przesłanie, że nie jesteśmy sobie tak całkiem obojętni
galeria sztuki
Kornelia, lat 6. Miłośniczka kotów i dalekich wojaży. Jej wyobraźnie może pomieścić tylko kosmos
Filip lat 5
Filip, lat 5, nie boi się trudnych tematów. Ekspresyjną i pełną pozytywnych emocji kreską ilustruje entuzjazm naszych rodaków. No to, kiedy ten mecz z Ukrainą?
galeria sztuki
Klasyczny przykład personifikacji pór roku w wyjątkowo świeżej interpretacji. Maja, lat 6
galeria sztuki
Gabriel, lat 5, to nadzieja polskiego koloryzmu. Dzieło to charakteryzuje się bardzo dojrzałą kompozycją i ciekawym zróżnicowaniem faktur
Pola lat 3
Pola, lat 3, doskonale rozumie, że świat wcale nie musi wyglądać tak, jak widzą go dorośli. Oby zostało jej tak jak najdłużej (a najlepiej na zawsze).
Hania lat 3
Wybuch wulkanu? Prehistoryczne after party? A może starcie tytanów? Jeden pluje niebieskim ogniem, drugi wykonuje różowy unik z wyskokiem. Fenomenalna praca Hani, lat 3, i przykład fantastycznej sztuki przypadku. Mamie również należą się brawa za ujęcie :)

Sala nr 5. Dorośli jak dzieci

galeria
Ula, lat 27, do końca nie była pewna co z jej dzieła powstanie i w tym własnie tkwi sekret tego nietuzinkowego efektu końcowego. Ruch, dynamika, ekspresja barwa, a równocześnie pewnego rodzaju niedopowiedzenie czynią z tego owada prawdziwy majstersztyk
galeria sztuki
Gosia, lat 31. Swobodna, radosna i pełna życia jak na dziecko w jej wieku przystało. Nie znam Gosi osobiście, ale czuję, że bardzo byśmy się polubiły.
Kinga lat 32
Kinga, lat 32, pasjonatka z prawdziwego zdarzenia. Scrapbooking nie ma przed nią tajemnic. Jeździ na targi, udziela się w blogosferze, a swoje pasje przelewa na dzieci. Skąd my to znamy? ;)
galeria sztuki
Nad akwarelami Marysi, lat 32, mogłabym się rozpływać bez końca. Są po prostu niesamowite. Zaskakujące, odrealnione i dyktowane bujną wyobraźnią autorki. Jeśli chcecie podejrzeć co jeszcze tworzy, koniecznie musicie zajrzeć na jej Instagram.
galeria sztuki
Kasia, lat 38, to krzepiący przykład na to, że z dziecięcego entuzjazmu można nigdy nie wyrosnąć. Jej radosna twórczość zaraża do tego stopnia, że aż jej dziecię zapragnęło się przyłączyć

 

galeria sztuki
Patrycja, lat 34, kiedy akurat nie animuje zabaw swojej kreatywnej gromadki, sama oddaje się pasji tworzenia i relaksuje się” Na kwiatku”
Dorota
Dzieło Doroty, jakby wystrugany dłutem linoryt a w rzeczywistości wykonane makrem. Cudowny efekt!
Oskara, lat 5. Przepiękny wzór spleciony z całej palety barw. Hipnotyzujący i nieodgadniony
Galeria Sztuki
Ada, lat 28, mama Oskara i autorka tego przepięknego indiańskiego łapacza snów
Magdalena lat 28
Kropkowany raster. Bardzo wdzięczna i relaksująca, choć czasochłonna technika. Magdalena, lat 28

Sala nr 6. Mandale, o mandale, życie jest wspaniałe

To już ostatnia sala naszej galerii, dlatego trochę się w niej zabawimy. Chcecie wiedzieć, co mówią o Was kolory, których użyliście w Waszych mandalach? Tylko nie traktujcie tego całkiem serio i dajcie znać, czy miałam rację, czy jednak moja intuicja jest do bani ;)

Renata, lat 36, charakteryzuje ją wewnętrzny spokój. Żyje w zgodzie ze sobą i otaczającym ją światem
Paweł lat 33
Paweł, lat 33, i jego paw w realistycznym ujęciu. Perfekcyjny i wierny naturze do tego stopnia, że nie mogło przy nim zabraknąć równie hiperrealistycznych kredek
Monika, od 36 lat na uczcie zwanej życiem. Wie czego chce i nigdy nie ogląda się za siebie, no chyba, że za 3 letnim Alvim
galeria sztuki
Paweł, lat 16. Cicha woda, a w niej ciepłe prądy twórczych zrywów i zimne wiry melancholii. Jeśli tylko odnajdzie w sobie złoty środek, wypłynie na szerokie wody
Magda, lat 35. Ostoja dobrych myśli, emanująca wewnętrznym ciepłem. Obdarzona nieprzeciętną intuicją
galeria sztuki
Krzyś, lat 7, oaza cierpliwości i wewnętrznego spokoju. A może po prostu, tak jak i ja, uwielbia kolor niebieski? ;)
galeria sztuki
Karolina, lat 31. Jej mandala promieniuje ciepłem, życiową energią i odkrytym potencjałem
galeria sztuki
Kalinka, lat 7. Przepiękna pastelowa mandala i okalająca ją optymistyczna różowa nić
galeria sztuki
Iwona, lat 32. Odważne połączenia kolorystyczne – turkus + pomarańcz na tle uspokajającej szarości. Harmonijnie i ciekawie jak w życiu
Gosia M lat 31
Gosia, lat 31. Czyżby to intrygujące i energetyczne połączenie zieleni i fioletu przekładało się na osobowość artystki?
Gosia 36
Gosia, lat 36. Pełne życia wnętrze otulone oceanem spokoju. Czyżby wszystkie Gosie były wcieleniem równowagi i harmonii? ;)
Ewelina lat 28
Ewelina, lat 28, a w niej dusza marzycielki i niewyczerpane pokłady wyobraźni. Z natury pogodna i niebojaźliwa, jednak pająki darzy jakąś niewytłumaczalną niechęcią. Jakaś dziwna, co nie? ;)
Ewa 35
Ewa, lat 35, energiczna, czasem impulsywna, ale przede wszystkim szczera. Zawsze ma coś do powiedzenia i zwykle trafia w sedno
Ela, lat 21, kocha zwierzęta i ceni sobie bliskość natury. Świadoma swojej kobiecości, ale w głębi duszy delikatna i wrażliwa
galeria sztuki
Daria, lat 30, choć nie brak jej fantazji, zwykle twardo stąpa po ziemi. Wie co jest w życiu ważne a jej światopogląd ma bardzo stabilny fundament
Cyprian lat 6
Cyprian, lat 6. Niesłychanie cierpliwy i dokładny, nie mogę wyjść z podziwu. To tak w ogóle można w tym wieku? ;)
Beata, lat 29, i jej bardzo energetyczna mandala. Przepiękne cieniowanie i kolorystyka okraszone delikatną kreską czteroletniej Niny
Anka lat 34
Anka, lat 34, jeszcze do niedawna sądziła, że kreatywność nie jest jej mocną stroną, ale zmieniła swoje nastawienie o 180 stopni. A ja regularnie zaglądam na jej bloga po garść życiowych inspiracji
Asia lat 34
Asia, lat 34 . Wiatr we włosach i ocean pełen pomysłów to jej naturalne środowisko. Przezwycięża stereotypy, podwyższa standardy i bywa życiowym drogowskazem dla zbłakanych owieczek (i pisklaków) na drodze do dorosłości

Wyniki konkursu

A teraz moment, na który wszyscy czekali i dodatkowa niespodzianka od STABILO – sponsora nagród głównych. Zgłosiliście do konkursu aż 60 prac i w podzięce za Wasze zaangażowanie zamiast 5 zestawów kreatywnych mam ich do rozdania 7! Hurra!

Nagrody od STABILO wędrują do: galeria główna 2

1. Mateusza i Joanny   2. Gabriela   3. Oli

galeria glowna 1

4. Staszka   5. Eweliny   6. Uli   7. Moniki

Dodatkowo 3 nagrody niespodzianki otrzymują:

galeria niespodzianka1. Cyprian  2. Michalina   3. Paweł

Nagrodzone osoby proszę o kontakt oraz dane do wysyłki na adres mailowy: martyna@pazeraprojektuje.pl

Wszystkim zwycięzcom oraz biorącym udział w naszej wystawie, gratuluję z całego serca. Jesteście niesamowici, a ja przeżyłam z Wami szalony i ekscytujący tydzień! Liczę na to, że Wam również się podobało i jesteście chętni na kolejne przygody :)

Oglądajcie, komentujcie i przesyłajcie dalej naszą galerię. I powiedzcie, czy chcecie, aby zagościła ona na stałe na blogu? Jeśli tak, dajcie o tym znać w komentarzach i podsyłajcie na maila lub na Facebooku prace Waszych dzieci (i swoje także!). Skomentuję wszystkie i dodam do naszej Galerii Sztuki Powszechnej Mamarak. Doceniajmy twórczość naszych dzieci i pielęgnujmy własną!

Ściskam!

martyna

Autor: Mamarak

Cześć! Jestem Martyna i bardzo bym chciała, żeby rodzice małych dzieci wiedzieli to samo, co ja. Każde dziecko jest artystą, a rozwijanie poprzez sztukę to dobry początek, żeby stać się człowiekiem sprawczym i samodzielnym.

26 odpowiedzi na “Galeria Sztuki Powszechnej Mamarak + wyniki konkursu!”

Sama siebie skomentuję i powiem Wam jeszcze, że szykuję dla Was kolejną porcję mandali. Powiedzcie mi jaka tematyka najbardziej Wam się podoba? Kwiaty, ryby, owady, ptaki, a może jeszcze coś innego? :)

Aaaaaaa! Dziękuję! Ależ się cieszę! :) Bardzo mi miło,że mnie doceniłaś i zauważyłaś potencjał mojej pracy ;) To niezwykle budujące ! Czuję się fantastycznie :) Pobiegłam od razu pochwalić się Mężowi i w ferworze radości przypaliłam garnek z mlekiem :) Kuchenka zalana z wielką fantazją oczywiście ;)

Nie wiem który raz oglądam ten wernisaż i czytam wszystkie opisy. Tak mi się to podoba,ze trudno to wyrazić słowami – ramy i komentarze są pięknym dopełnieniem konkursu i sprawiają,ze każdy czuje się wyjątkowo,bez względu na to,czy dostał nagrodę czy też nie. Brawo dla Ci,bo to wielka sztuka. Zwykle po rozwiązaniu konkursu słychać zjadliwe komentarze i „a czemu on wygrał jak miał brzydkie…” , a tu każdy się cieszy i chwali. Samych kulturalnych ludzi tu ściągasz :)

Ale super komentarz! Dzięki Ula! Na takim właśnie efekcie mi zależało, bo te nagrody to tylko dodatek i nie to dla biorących udział w konkursach plastycznych powinno być najważniejsze. Wszystkie prace są piękne i rozdanie nagród było dla mnie wielkim wyzwaniem. Kryteria oceny mogą być dla niektórych niezrozumiałe, ale cieszę się bardzo, że większość chyba nie żałuje, że wzięła udział w konkursie :) Tacy czytelnicy to skarb! :)

Serdecznie gratuluję zwycięzcom, galerię obejrzałam z zapartym tchem!
A tym, którzy się musieli bardzo przełamać, żeby wziąć udział, gratuluję jeszcze bardziej! :)

Magda, kolorystycznie rozszyfrowana perfekcyjnie (przynajmniej takie cechy widzą we mnie ludzie, ja nie za bardzo :D ).

Bardzo się cieszę, że tyle pozytywnych emocji nagromadziło się wokół tego konkursu :) Dziękuję Ci za ten komentarz, Magdo, i że dokładasz się do tej POWSZECHNEJ szczęśliwości :) Pozdrawiam ciepło!

Kobieto, jesteś rewelacyjna. Galeria przewspaniała, a te rameczki…, aż dech zapiera … Kiedy Ty czas znajdujesz, ja się pytam? :)
Mandale koloruje się super. Jeśli mogę, to poproszę coś z sowami.
A pomysł z powiększaniem Galerii Sztuki Powszechnej Mamarak znakomity. Chętnie podeślę coś, jak tylko dzieciaczki stworzą.
Wysłałam maila.
Pozdrawiam :)

Jeszcze raz pięknie dziękujemy za wernisaż i taką cudna wystawę!
Czekamy na kolejne ;-)
a mandale – bierzemy wszystko, a z rybami byłoby ciekawe, tak sobie myślę!
pozdrawiam Dorota

Dzięki Dorota! Super, że jesteś z nami no i mandalami! :D Ryby będą obowiązkowo. Jeszcze przed urlopem wrzucę, żebyście się zbytnio nie nudzili jak mnie nie będzie ;) Pozdrawiam!

Z przyjemnością dałam się zaprosić na wernisaż i aż żałuję, że nie zdążyłam z naszymi dziełami (może następnym razem). Jestem pod ogromnym wrażeniem komentarzy pod obrazami – bez nich połowa dzieł byłaby dla mnie nie jasna :D (pamiętam jedną wyprawę na wernisaż, gdzie grupa ludzi zachwycała się fantastycznymi pociągnięciami pędzla, zaznaczeniem najdrobniejszych detali i doborem kolorów, na obrazie, który przedstawiał kaktus – uwielbiam!)

Agnieszka, nie martw się. Następnym razem dopilnuję, żebyś wzięła udział, choćbym miała Cię zaspamować wiadomościami. Oczywiście żartuję ;) Cieszę się, że galeria się podoba, a o kaktusie też z chęcią bym się wypowiedziała :D

O ja, o ja !!!! Dziękuję, a pomysł jak i galeria to coś niesamowitego
Czekam z niecierpliwością na kolejne mandale :) Może coś z wilkiem? :)

Wilk. To brzmi dumnie. Podoba mi się! Podobno nadszedł czas wilków, a Winter is coming, więc idealnie wpisuje nam się w klimat ;)

Martyna, jesteś niesamowita! Myślę, że Twoje komentarze do prac to najcenniejsza nagroda, w nich każdy jest wygranym. <3 Wystawa cudna i ekscytująca!
Ja właśnie odkrywam w sobie swobodę i radość życia. :) I już bardzo Ciebie lubię. :)

Gosiu, dziękuję Ci z całego serca za te słowa. Chciałam, aby każdy poczuł się doceniony i wygrany. Bo ja naprawdę uważam, że wszystkie prace są świetne! Pozdrawiam Cię ciepło i lubię bardzo, bardzo :)

Dziękuję, Bubo. Ja to bym najlepiej nagrodziła wszystkich albo nikogo, ale tym razem nie miałam wyjścia. Muszę pokombinować bardziej z następną formułą konkursu ;)

Gratulujemy zwycięzcom :) Galeria cudowna, razem z Hania obejrzałyśmy wszystkie dzieła, aż tu nagle pisk i zachwyt że „Hania też” „Hania też” :) zgadzam sie w 100% z GOSIĄ ze Twoje komentarze do prac to najcenniejsza nagroda :)

Ale super! Piszcząca z zachwytu Hania to dla mnie najlepsza nagroda :D Możecie być pewnie, że każda kolejna wystawa pokonkursowa będzie tak właśnie wyglądać ;)

Dziękuję za wyróżnienie! Jak zobaczyłam swoją pracę wśród wyróżnionych ucieszyłam się jak dziecko:) Mandale mnie wciągnęły i czekam na kolejną porcję – chętnie pokoloruję owady. Rozwój galerii to świetny pomysł i jak tylko moje dziecię będzie interesować coś innego niż zjadanie kredek to na pewno coś razem stworzymy:D I najważniejsze – opis pod mandalą trafiony 100%! Ja się pytam skąd wiedziałaś, że pająków to ja nie kocham???:D

Ta dziecięca radość to wyjątkowy skarb :) Szykuję dla Ciebie porcję owadów do pokolorowania, więc nie wyrastaj z tego entuzjazmu! ;) A co do pająka to bardzo intensywnie go pokolorowałaś w porównaniu do reszty. To wskazywało, że darzysz go szczególnym uczuciem, a że mało kto kocha pająki, założyłam, że to jednak to drugie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *